s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

 

2. We wtorek różaniec fatimski o godz. 20.30, Apel Jasnogórski i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

4. W środę w liturgii wspominamykapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

 

5. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w czwartek, tak jak w każdą niedzielę, również o godz. 20.00. Poświęcenie ziół i kwiatów oraz pierwocin tegorocznych zbiorów będzie podczas każdej Mszy św. Błogosławieństwo małych dzieci będzie w czwartek podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku.

 

6. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiona rzecz zawsze przypominała o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu.

 

7. W czwartek w tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu. Myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

8. W czwartek zapraszamy na ostatni już różaniec i Apel Jasnogórski o godz. 20.30.

 

9. Starajmy się również w czasie wakacji i urlopów pamiętać o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na żaden wyjazd. Poświęćmy im przynajmniej trochę troski i uwagi. Być może są to nasi starsi rodzice albo też sąsiedzi, czy też inne osoby potrzebujące pomocy czy zainteresowania. Pozwólmy, aby nasza „wyobraźnia miłosierdzia” została uruchomiona.

 

10. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 8 września w parafii Wąsewo. Przedstawicielami naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w Wąsewie będą mieszkańcy wioski Białobrzeg Dalszy.

 

11. Nasze parafialne dożynki będą w niedzielę 15 września, podczas Mszy św. o godz. 10.00.

 

12. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na Nuncjaturę Apostolską w Polsce.

 

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z ulicy Orzeszkowej, za dwie ofiary z Siemnochy, z ulicy Warszawskiej, od Koła Żywego Różańca z Zabrodzia z ulicy Kowalskiej, z ulicy Sienkiewicza blok nr 22, z ulicy Jodłowej oraz z ulicy Sienkiewicza blok nr 18.

 

14. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na utrzymanie kaplicy wieczystej adoracji oraz za ofiarę na śmieci z cmentarza.

 

15. Dnia 31 sierpnia Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

16. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Parkowej 6 oferuje kształcenie w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 


17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 


18. Panu Bogu za pośrednictwem Matki Najświętszej polecajmy wszystkie nasze intencje, módlmy się w intencji pielgrzymów zdążających na Jasną Górę, módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach „Pod Twoją obronę”...

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.