s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. We wtorek rozpoczniemy miesiąc różańca świętego. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniana przez wielu świętych. Również nasz rodak św. papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzając je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma. Różaniec codziennie w kościele o godz. 17.30. Zachęcamy, aby w tym miesiącu różańca świętego odmawiać go w domach całymi rodzinami.

 

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 

3. Cały październik stanowi dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nowe róże. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych i odmawianie jednej tajemnicy różańca.

 

4. Dziś o godz. 11.30 będzie (była) odprawiona Msza św. w intencji Parafialnego Zespołu Caritas w intencji ubogich, chorych i samotnych oraz w intencji wolontariuszy i darczyńców. Dziś po Mszach św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 na terenie przy kościele odbywa (ł) się kiermasz ciast pod nazwą „Ciastko św. Wincentego”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla ubogich z naszej parafii. Całą akcję organizują Siostry Miłosierdzia. Przy tej okazji warto przypomnieć, że w naszej parafii wiele rodzin żyje w trudnej sytuacji materialnej, świadczą o tym zgłoszenia o pomoc materialną do Parafialnego Zespołu Caritas, który działa w naszej parafii od 2005 r. Z ofiar wiernych – z tej puszki, która jest pod chórem pomagamy także finansowo rodzinom o małych dochodach na leki, żywność, opłaty związane z utrzymaniem mieszkania. Udzielamy też pomocy doraźnej. To wszystko możemy czynić dzięki ofiarności parafian i ludzi dobrej woli. Przy tej okazji dziękujemy osobom zaangażowanym i pracującym w Parafialnym Zespole Caritas wraz z Siostrą Lucyną i Siostrą Emilią.

 

5. We wtorek rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

 

6. W tym tygodniu: codziennie różaniec o godz. 17.30.

 

7. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

8. W środę w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia.

 

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

10. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, godzina święta i adoracja Najświętszego Sakramentu grupy adoracyjnej po Mszy św. wieczornej.

 

11. W piątek przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla Niego.

 

12. W piątek - pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w I piątek miesiąca o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Księża przybędą z komunią św. do chorych w ich domach. Przygotowujący się do bierzmowania przychodzą w I piątek miesiąca do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00. Dzieci klas IV zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

13. W sobotę wspomnienie św. Faustyny. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny.

 

14. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 

15. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać doroczny odpust ku czci NMP Różańcowej. Główna Msza św. odpustowa o godz. 13.00. Zapraszamy asystę procesyjną. Dzieci klas III przygotowujące się do I komunii św. w dzień odpustu zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone dzieciom różańce jako pamiątka na dzień ich I komunii św. Niech rodzice zatroszczą się, aby każde dziecko miało swój różaniec.

 

16. Ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Caritas naszej diecezji.

 

17. Dzieci otrzymują obrazki potwierdzające ich obecność na niedzielnej Mszy św. Te obrazki dzieci wklejają do specjalnych książeczek. Kto jeszcze nie ma książeczki, to może przyjść do zakrystii i ją otrzyma.

 

18. Parafia i Domowy Kościół zapraszają na X Wieczór Skupienia i uwielbienia który będziemy przeżywać w najbliższą sobotę 5 października o godz. 19.15 w naszym kościele pod hasłem „….czystość po Bożemu”, Gośćmi, którzy wygłoszą konferencję oraz poprowadzą uwielbienie będzie zespół GUADELUPE z Lublina. Zespół od wielu lat prowadzi ewangelizacje w całej Polsce, nagrywa płyty wielbiące Boga i Jego Matkę Maryję oraz prowadzi uwielbienia.Po Mszy św. będą rozdawane ulotki informujące o tym wydarzeniu.

 

19. Dzieci i ich rodziców zapraszamy na Msze św. w każdą niedzielę o godz. 11.30.

 

20. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z ulicy Łęczysk blok nr 10/14, z ulicy Sobieskiego oraz z ulicy Reymonta blok nr 7.

 

21. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona we wtorek o godz. 6.30.

 

22. Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę w ubiegłą sobotę i niedzielę zostanie odprawiona w niedzielę 20 października o godz. 18.00. Bóg zapłać również pielgrzymom za ofiarowane ampułki i lawabo do sprawowania Mszy św.

 

23. W ramach Klubu Kina Niezależnego jutro o godz. 19.00 w Ostrołęckim Centrum Kultury zostanie wyświetlony film pt. „Sowiecka historia”.

 

24. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

25. W ubiegłym tygodniu zmarły nasze parafianki:


Śp. Halina Piersa, lat 85 z Gnatów
Śp. Joanna Lenkiewicz, lat 53 z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.