s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Obchodzimy dziś kolejny 19. Dzień Papieski, pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” poświęcony popularyzacji nauczania św. Jana Pawła II. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej do puszek przy kościele przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Kółek Różańcowych.


3. Dziś różaniec fatimski o godz. 17.30. Msza św. i procesja z figurą MB Fatimskiej.


4. Jutro Dzień Edukacji Narodowej, nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.


5. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.


6. Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa.


7. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.


8. W środę powrócimy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 41 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.


9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. wieczorną.


10. W piątek swoją modlitwą obejmujemy pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza. Służbę Zdrowia zapraszamy na różaniec i Mszę św. o godz. 18.00.


11. W sobotę przypada 35. rocznica uprowadzenia i zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.


12. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego w budynku parafialnym.


13. Za tydzień przeprowadzane będą w całej Polsce obliczenia niedzielnych praktyk religijnych: obecności wiernych w kościele na Mszach św. i przystępujących do komunii św.


14. Porządkujmy cmentarz grzebalny. Bardzo prosimy czynić to przez najbliższe dni. Nie wolno odkładać na ostatnie dni, gdyż w ostatnie dni mogą być trudności z wywiezieniem śmieci. Śmieci prosimy wynosić do kontenerów, a nie pod parkan, czy pomiędzy groby.

 


15. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i podzwonne oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok. W listopadzie przed wszystkimi Mszami św. w niedziele. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.

 


16. Zapraszamy dziś i przez cały tydzień przy okazji nabożeństw do spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, ale pomyślmy o tym wcześniej.

 


17. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

 


18. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z ulicy Szpitalnej, z Siemnochy oraz za ofiarę spoza parafii.

 


19. W dniach 19-20 października nawiedzi naszą parafię Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który peregrynuje przez 2 tygodnie w naszej diecezji. Zapraszamy na uroczyste wprowadzenie krzyża do naszego kościoła w sobotę 19-go października o godzinie 17.15. Po przywitaniu będziemy Go adorować na modlitwie różańcowej oraz Mszy św., po której ucałujemy Krzyż. Pozostanie on w naszej parafii do niedzieli. Peregrynacja odbywa się z okazji jubileuszu 40 lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która poprzez abstynencję jej członków, walczy o trzeźwość narodu.

 


20. Bractwo Trzeźwości przy naszej parafii zaprasza wszystkich, którym leży na sercu trzeźwość w rodzinach i naszej Ojczyźnie, na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00 w budynku parafialnym.

 


21. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 


22. Są do nabycia kalendarze książkowe rolników.

 


23. Pan Organista w tym tygodniu będzie z opłatkami u rodzin w Białobieli i na Osiedlu Traugutta.

 


24. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


  Śp. Krystyna Romanik, lat 68 z ulicy Reymonta
  Śp. Henryka Śliwowska, lat 79 z ulicy Reymonta blok nr 9
  Śp. Henryka Siedlecka, lat 88 z ulicy Jagiełły    


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.