s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby. Naszą chlubą są misjonarze i wolontariusze misyjni pochodzący z naszej parafii, diecezji i Ojczyzny.

 

2. W naszej parafii trwa peregrynacja Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jest to okazja do pochylenia się nad tajemnicą wolności płynącej z krzyża Chrystusowego, wdzięczności Bogu za dzieło KWC oraz do włączenia się w Krucjatę przez złożenie przygotowanych deklaracji.

 


3. Dziś przeprowadzane są w całej Polsce obliczenia niedzielnych praktyk religijnych: obecności wiernych w kościele na Mszach św. i przystępujących do komunii św.

 


4. Dziś spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św. o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.

 


5. W tym tygodniu: we wtorek, 22 października Kościół w liturgii wspomina św. Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

 


6. Codziennie różaniec o godz. 17.30.

 


7. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 


8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. wieczorną.

 


9. Zapraszamy dziś i przez najbliższe dni przy okazji nabożeństw do spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, ale pomyślmy o tym wcześniej.

 


10. Porządkujmy cmentarz grzebalny. Bardzo prosimy czynić to przez najbliższe dni. Nie wolno odkładać na ostatnie dni, gdyż w ostatnie dni mogą być trudności z wywiezieniem śmieci. Śmieci prosimy wynosić do kontenerów, a nie pod parkan.

 


11. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i podzwonne oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok. W listopadzie przed wszystkimi Mszami św. w niedziele. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.

 


12. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z Białobrzega Bliższego, od Koła Żywego Różańca z Białobrzega Bliższego, od Galerii Bursztynowej oraz z ulicy Witosa blok nr 2B.

 


13. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 


14. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Koła parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 


15. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

 


16. Zapraszamy wszystkich zelatorów, członków i sympatyków Róż Różańca naszej parafii na dzień skupienia w sobotę, 26 października o godz. 16.15; w programie konferencja, modlitwa różańcowa, Eucharystia i wspólne świętowanie.Prosimy o zgłaszanie poszczególnych KZR do ks. Mariana.

 


17. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w dniach 16-17 listopada. Bliższe informacje zamieszczone są na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 


18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 


19. Za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej polecajmy Panu Bogu wszystkie nasze intencje, modlmy się w intencji misji i misjonarzy i wołajmy: „Pod Twoją obronę ….”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.