s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego jest okazją do modlitwy za fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. Warto przypomnieć, że nasza parafia powstała w 1399 r., czyli ma 620 lat, a obecny nasz kościół w stylu barokowym zbudowany w latach 1647-1660 został konsekrowany w 1696 r. przez biskupa płockiego Andrzeja Chryzostoma Załuskiego. Wspominamy dziś z wielkim szacunkiem fundatorów naszej świątyni, dzięki którym mamy się gdzie spotykać na modlitwę. Ze szczególną wdzięcznością myślimy o tych, którzy dziś, przez składane ofiary i inną pomoc, dbają o jej utrzymanie i piękno. O tych, którzy ją sprzątają, dekorują i uważają ją za swój dom modlitwy. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga. Chcemy dziś również zastanowić się wspólnie, czy ta świątynia znajduje należne miejsce w moim sercu i czy ja w tej świątyni mam swoje miejsce.

 


2. Jutro 94. rocznica powstania diecezji łomżyńskiej.

 


3. Jeszcze do czwartku włącznie różaniec o godz. 17.30

 


4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 


5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. wieczorną.

 


6. W listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

 


7. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00.

 


8. Procesja wyruszy z naszego kościoła o godz. 12.00. Po procesji na cmentarzu grzebalnym będzie odprawiona Msza św. w kaplicy o godz. 12.30 za naszych zmarłych, celebrowana przez wszystkich księży proboszczów parafii ostrołęckich. Na cmentarzu zbierane będą ofiary na nabożeństwa żałobne, które w kościołach Ostrołęki będą odprawiane od 1 do 8 listopada. W Uroczystość Wszystkich Świętych wieczorem o godz. 20.00 – różaniec w kaplicy na cmentarzu za zmarłych.

 


9. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 


10. W Uroczystość Wszystkich Świętych przypada I piątek miesiąca. Kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca - w środę o godz. 17.30. Natomiast w I piątek zapraszamy na dowolną Mszę św. Dzieci, które obchodzą I piątki miesiąca zapraszamy do spowiedzi w tym tygodniu, a w I piątek zapraszamy na dowolną Mszę św.

 

11. Księża odwiedzą chorych w ich domach z posługą sakramentalną nie w Uroczystość Wszystkich Świętych, ale tydzień później, czyli w piątek 8 listopada.

 

12. W sobotę 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele będą o godz.: 6.30; 7.00; 8.00; 12.00; 16.30; i 18.00. Procesja przy kościele będzie po Mszy św. o godz. 12.00.

 

13. Na cmentarzu parafialnym w Dzień Zaduszny będzie Msza św. o godz. 10.00. Różaniec na cmentarzu przed Mszą św.

 

14. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

 

15. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rano o godz. 8.00.

 

16. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i podzwonne oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok. W listopadzie przed wszystkimi Mszami św. w niedziele. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.

 

17. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z ulicy Łęczysk oraz z Dobrołęki.

 


18. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarowane kwiaty do kościoła ofiarodawcom z Antoń: Panu Andrzejowi Krukowskiemu i Panu Wiesławowi Pędzichowi.

 


19. Rozkład jazdy autobusów MZK dnia 1 i 2 listopada do cmentarza miejskiego zamieszczony jest w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 


20. W ramach Klubu Kina Niezależnego jutro o godz. 19.00 w OCK zostanie wyświetlony film pt. „Nieznane życie Jana Pawła II”.

 


21. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 


22. Wszystkie ogłoszenia zamieszczone są w gablocie ogłoszeń przy kościele, jak również na naszej parafialnej stronie internetowej.

 


23. Módlmy się w intencji fundatorów i ofiarodawców naszego kościoła, w intencji tych którzy dbali o tę naszą świątynię w intencji zmarłych parafian oraz w intencji naszych bliskich zmarłych.

 


24. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Hanna Kochańska, lat 77 z ulicy Reymonta blok nr 3
Śp. Bogusław Grodzki, lat 59 z ulicy Orzeszkowej blok nr 1
Śp. Ryszard Wądołkowski, lat 76 z ulicy Obrońców
Śp. Zygmunt Kruczyk, lat 73 z Łazów
Śp. Ryszard Kukliński, lat 68 z ulicy Kujawskiej


W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.