s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.


2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 


3. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie. Wypominki roczne i półroczne można nadal zgłaszać do Księży po każdej Mszy św. Największą pomocą, którą okazujemy naszym zmarłym jest Msza św. odprawiona w rocznicę śmierci, czy w dzień ich imienin, komunia św. ofiarowana w ich intencji, odpusty. Wypominki są modlitwą całej wspólnoty Kościoła.

 


4. Do piątku włącznie można jeszcze uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

 


5. Zapraszamy wszystkich do piątku włącznie na modlitwy i Mszę św. o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej o godz. 17.30 modlitwy za naszych zmarłych.

 


6. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z ulicy Łęczysk blok 10/14, z ulicy Leśnej, Brzozowej, od Koła Żywego Różańca męskiego z Białobieli, od Koła Żywego Różańca z Łazów z ulicy Sikorskiego, od Koła Żywego Różańca z ulicy Sierakowskiego, Spiro oraz z Bialobieli z ulicy Ostrołęckiej,

 


7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XI Dzień Solidarności z Kościolem Prześladowanym. Ofiary składane do puszek przy kościele będą przeznaczone na prześladowany Kościół w Sudanie Południowym.

 


8. W przyszłą niedzielę spotkanie Kółek Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00.

 


9. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 


10. Msza św. w intencji Margaretek i w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona jutro o godz. 7.00.

 


11. Kandydaci do bierzmowania w każdą niedzielę przychodzą na Mszę św. o godz. 8.30.

 


12. Pan Organista w tym tygodniu będzie z opłatkami na osiedlu przy „starym” szpitalu oraz w Łazach.

 


13. W Ostrołęckim Centrum Kultury wyświetlany jest film „Nieplanowane” o historii nawróconej Abby Johnson, byłej szefowej kliniki aborcyjnej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego filmu.

 


14. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”. Są również do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok.

 


15. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.