s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji wszystkich prześladowców. Dziś modlitwą ogarniamy prześladowanych chrześcijan w Sudanie Południowym. Doświadczają ciągłych prześladowań i represji. Atakami zagrożone są ich domy i kościoły. Żyją często w bardzo trudnych warunkach. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek przy kościele, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju. Za złożone dziś ofiary do puszek na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

2. Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości – 101. rocznica odzyskania niepodległości po długich latach zaborów i niewoli. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich na modlitwę za Ojczyznę. Na domach postarajmy się umieścić flagi narodowe. Jutro Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00.

 

3. Jutro przypada 8. rocznica ogłoszenia Biskupem Diecezjalnym - Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w naszych modlitwach.

 

4. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, aby wspomagać naszych braci należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się. Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna.

 

5. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższą sobotę, wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

 

6. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z Kółkami Różańcowymi.

 

7. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

8. W środę o godz. 17.30 różaniec fatimski.

 

9. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

10.Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.

 

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół ofiarodawcy z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej, z ulicy Padlewskiego oraz od Koła Żywego Różańca z ulicy Łęczysk blok 10/14.

 

12. Z okazji Święta Niepodległości Muzeum Kultury Kurpiowskiej zaprasza jutro na koncert patriotyczny „Polskę noszę w sercu” o godz. 16.00 w Ostrołęckim Centrum Kultury.

 

13. Pan Organista roznosi do rodzin poświęcone opłatki. W tym tygodniu będzie roznosił w Krukach oraz na Osiedlu Łęczysk. Jeżeli ktoś potrzebuje wcześniej opłatków lub jeżeli kogoś nie było w domu, gdy był Pan Organista, to po opłatki należy zgłosić się do Pana Organisty.

 

14. Biuro Radia Maryja przy parafii św. Antoniego zaprasza na pielgrzymkę do Torunia z okazji 28 rocz. powstania Radia Maryja. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

15. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Domowe Hospicjum Caritas w Ostrołęce.

 

16. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki”.

 

17. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

18. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Danuta Gawrych, lat 68 z ulicy Kosynierów
Śp. Wiesława Deptuła, lat 55 z ulicy Sienkiewicza blok nr 48
Śp. Jadwiga Rykowska, lat 94 z ulicy Kościuszki
Śp. Henryk Surówka, lat 65 z Zabrodzia z ulicy Sikorskiego


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.