s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku liturgicznego, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

 


2. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 


3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. Godzinki do Matki Bożej.

 


4. W czwartek dzień imienin Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy o naszym Pasterzu i Ziomku w naszych modlitwach.

 


5. W piątek, 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. Z okazji święta patronalnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: p. Organisty, Chóru Magnificat, a także scholi: dziecięcej, pod opieką S. Leny, młodzieżowej, pod opieką ks. Mariana, scholi z "Odnowy w Duchu Św." i diakonii muzycznej Domowego Kościoła. a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych gremiów. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje.

 


6. Z okazji św. Cecylii, w piątek po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się koncert pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego pod kierunkiem Pani Bożeny Harasimowicz – Pęzy. Organizatorem koncertu jet Ostrołęckie Centrum Kultury.

 


7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostania niedziela roku kościelnego. Po Mszy św. o godz. 10.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie, będąc w stanie łaski Bożej, można uzyskać odpust zupełny. Święto Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

 


8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

 


9. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 


10. W przyszłą niedzielę kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, a po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami i kandydatami.

 


11. W przyszłą niedzielę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do godz. 18.00 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 


12. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół ofiarodawcom z Antoń z ulicy Skansenowej, od Grupy AA Tylko dziś, z Siemnochy, z ulicy Sienkiewicza blok nr 20 oraz z ulicy Sienkiewicza blok 30A.

 


13. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Domowe Hospicjum Caritas w Ostrołęce.

 


14. Pan Organista roznosi do rodzin poświęcone opłatki. W tym tygodniu będzie roznosił w Antoniach i Zabrodziu oraz na Osiedlu Sienkiewicza. Jeżeli ktoś potrzebuje wcześniej opłatków lub jeżeli kogoś nie było w domu, gdy był Pan Organista, to po opłatki należy zgłosić się do Pana Organisty.

 


15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 


16. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 


17. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:


Śp. Halina Jarkowska, lat 81 z ulicy Traugutta blok nr 4


W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Pani …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.