s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

 

 

2.Dziś będąc w stanie łaski Bożej można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

 

 

3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu, początek nowego roku liturgicznego. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

 

 

4. We wtorek Msza św. - szczególnie dla młodzieży - o godz. 19.00.

 

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. Godzinki do Matki Bożej.

 

 

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcom od Koła Żywego Różańca z ulicy Skrzetuskiego, od Koła Żywego Różańca z Antoń z ulicy Mazurskiej oraz za ofiarę bezimienną.

 

 

7. Pan Organista roznosi poświęcone opłatki do wszystkich rodzin. W tym tygodniu Pan Organista będzie w Białobrzegu Bliższym i Dalszym oraz w Drężewie, a w mieście Osiedle Reymonta.

 

8. Wypominki za dusze naszych zmarłych można nadal zgłaszać do Księży w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

9. Od przyszłej – I Niedzieli Adwentu – przy kościele będą rozprowadzane świece Caritas na stół wigilijny.

 

10. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w naszej parafii na dobre rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Odbędzie się on w niedzielę, 1 grudnia po Mszy św o godz. 18.00. Modlitwę poprowadzi zespół W mocy uwielbienia.

 

11. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii, do udziału w Roratach dla dzieci. Przez cały Adwent będą one odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Zgodnie z tradycją dzieci przychodzą do kościoła z lampionami. Po każdej Mszy Roratniej pięcioro wylosowanych dzieci będzie mogło wziąć na jeden dzień małą figurkę Maryi do swojego domu i wspólnie z rodzicami pomodlić się przy niej, a następnego dnia odnieść ją do kościoła. Dzieci otrzymają też planszę i naklejki na pamiątkę udziału w każdym dniu Rorat. Zwracamy się z gorącą prośbą do rodziców, aby zatroszczyli się o jak najczęstszy udział swoich dzieci w Roratach.

 

12. Zebranie z katechetami w piątek o godz. 18.30 na plebanii.

 

13. Za dwa tygodnie – 8 grudnia - obchodzić będziemy odpust ku czci św. Mikołaja. Dzieci najmłodsze oraz uczniowie klas zerowych, pierwszych, drugich i trzecich zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 i na spotkanie z Mikołajem.

 

14. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie koła parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

15. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

16. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

17. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Piotr Tyszka, lat 23 z ulicy Walecznych
Śp. Józef Siedlecki, lat 89 z ulicy Jagiełły

 

W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.