s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Wielka Tajemnica wiary”. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

 

2. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką jest Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych. Od jutra zapraszamy na roraty w dni powszednie codziennie o godz. 6.00 rano Godzinki do Matki Bożej i o 6.30 Msza św. roratnia. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości całymi rodzinami.

 

3. Dla dzieci roraty w okresie adwentu będą od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami.

 

4. Na dobre rozpoczęcie nowego roku liturgicznego zapraszamy dziś na Wieczór Uwielbienia po Mszy św o godz. 18.00. Modlitwę poprowadzi zespół W mocy uwielbienia.

 

5. W tym tygodniu: jutro Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00.

 

6. We wtorek Msza św. - szczególnie dla młodzieży - o godz. 19.00.

 

7. W środę, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

 

8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

9. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w I piątek miesiąca o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Księża przybędą z komunią św. do chorych w ich domach. Przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w I piątek miesiąca do spowiedzi o godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30. Dzieci klas IV zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

10. W sobotę - I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 

11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dla dzieci z klas trzecich będą poświęcone medaliki podczas Mszy św. o godz. 11.30. Będzie to obrzęd przygotowujący te dzieci na dzień ich pierwszej Komunii świętej.

 

12. W przyszłą niedzielę w Polsce obchodzony będzie „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Przy kościołach zbierane będą ofiary do puszek na misje jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

13. W naszej parafii za tydzień odpust ku czci św. Mikołaja. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 i na spotkanie z Mikołajem. Na wszystkich Mszach świętych modlić będziemy się do naszego Patrona.

 

14. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zapłacenie rachunku – w pewnej części – za śmieci z naszego cmentarza parafialnego za miniony okres świąteczny.

 

15. Msza św. w intencji Margaretek i w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Ta Msza św. będzie z racji istniejącej pół roku kaplicy wieczystej adoracji.

 

16. Bóg zapłać za ofiary złożone ma kościół ofiarodawcom z ulicy Brzozowej i od Grupy AA „Ewa”.

 

17. Chrzty w grudniu będą udzielane w drugą niedzielę grudnia, czyli 8 grudnia i w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w II Dzień Świąt o godz. 13.00. Spisanie aktu chrztu, dla tych, którzy mają chrzest w Święta będzie w sobotę 21 grudnia o godz. 8.30 w budynku parafialnym.

 

18. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od dziś za dwa tygodnie – od 15 grudnia do środy włącznie.

 

19. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Zapalona świeca Caritas jest znakiem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom z najuboższych rodzin.

 

20. Pan Organista roznosi poświęcone opłatki do wszystkich rodzin. W tym tygodniu Pan Organista będzie u rodzin w Białobrzebu Bliższym, Antonich, Drężewie, Łęgu Przedmijskim, na Osiedlu Łazek, ulice przy cmentarzu i kościele oraz w sobotę Osiedle Leśne.

 

21. Za tydzień w niedzielę zebranie z Kółkami Różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

 

22. Bóg zapłać sklepowi Emaus z artykułami religijnymi naszego parafianina Pana Jerzego Kijka przy ul. Obrońców 34, za ofiarowaną świecę roratnią.

 

23. Bóg zapłać właścicielowi sklepu Veritas przy Placu 1 Maja za ofiarowane świece adwentowe.

 

24. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”. W „Głosie Katolickim” znajdziemy wiele interesujących artykułów na temat rozpoczynającego się nowego roku kościelnego.

 

25. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

26. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Teresa Mróz, lat 80 z ulicy Witosa blok nr 2B
Śp. Stanisław Szymaniewski, lat 61 z ulicy Brzozowej


W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.