s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania,
w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela?

 

2. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

 

3. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu.

 

4. Święta Narodzenia Pańskiego są również doskonałą okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świąt nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem ponad 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.

 

5. We wtorek- w Wigilię - Msze św. o godz. 6.30 ostatnie roraty, o godz. 7.00 i 16.00.

 

6. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Przy Wieczerzy Wigilijnej zachowajmy nasze chrześcijańskie zwyczaje. Wigilię rozpoczynamy wspólną modlitwą przy zapalonej świecy. Jedno miejsce wolne przy stole – to znak pamięci o tych, których zabrakło. Odczytać należy tekst Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, a następnie dzielimy się opłatkiem składając życzenia. Zachowujemy post i nie podajemy żadnych napojów alkoholowych. Wspólnie śpiewajmy kolędy.

 

7. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

8. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

 

9. We wtorek o północy zostanie odprawiona Pasterka, a przed Pasterką na pół godziny wcześniej nabożeństwo Słowa Bożego i wspólny śpiew kolęd.

 

10. Msze św. w pierwszy i w drugi dzień świąt będą w tych samych godzinach jak w każdą niedzielę. Wierni, którzy na Pasterce przystąpią do Komunii św. mogą po raz drugi przystąpić w ciągu dnia.

 

11. Na Pasterce taca przeznaczona będzie na fundusz obrony życia. W ciągu dnia na cele parafialne, a w drugi dzień Świąt na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji.

 

12. Bóg zapłać za wszelką pomoc w przeżywaniu rekolekcji oraz za okazaną pomoc dla plebanii.

 

13. Chrzty będą udzielane w Święta oraz w niedzielę po Świętach o godz. 13.00.

 

14. W I dzień Świąt Bożego Narodzenia Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.

 

15. Bóg zapłać ludziom dobrej woli, którzy otworzyli swe serca, za składane dary i ofiary dla potrzebujących rodzin.

 

16. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia w Święto Świętej Rodziny na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój jubileusz małżeństwa, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

 

17. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie Adoracja i Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Zespół w Mocy Uwielbienia.

 

18. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na Kościół ofiarodawcy z Białobieli z ulicy Sosnowej.

 

19. W miesiącu listopadzie urząd konserwatorski odebrał prace remontowo – konserwatorskie elewacji naszego kościoła od strony rzeki prowadzone w tym roku. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i innym osobom, którzy wspierali duchowo i finansowo tę naszą wspólną kilkumiesięczną pracę. Znaczny koszt prac został pokryty z pozyskanych dotacji: Funduszu Kościelnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Wszystkim parafianom, instytucjom i ludziom dobrej woli składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłym roku – na ile pozwolą tylko środki – będą prowadzone dalsze prace remontowo – konserwatorskie przy elewacji naszego kościoła.

 

20. W niedługim czasie zostanie wymieniona monstrancja w kaplicy wieczystej adoracji. Bóg zapłać wszystkim, którzy gromadzą się na adorację. Składamy również podziękowanie, serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy złożyli ofiarę na nową monstrancję do kaplicy wieczystej adoracji. Bóg zapłać za większą ofiarę bezimiennemu ofiarodawcy oraz ofiarodawcom z Białobieli z ulicy Sosnowej, z ulicy Jodłowej, od Rodzin Domowego Kościola oraz od Członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jeżeli ktoś pragnie złożyć ofiarę na nową monstrancję może to uczynić składając ofiarę u Księży.

 

21. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Joga Ram z Antoń oraz Nadleśnictwu Ostrołęka za ofiarowane choinki do kościoła. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie żłóbka i wystroju kościoła.

 

22. Serdecznie zapraszamy do udziału w 7. Ostrołęckim Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Miasta w dniu 6 stycznia. Wyruszamy z parkingu przy kościele Zbawiciela Świata o 12.30 i pójdziemy pokłonić się narodzonemu Jezusowi do stajenki przy naszym kościele. Około godz. 13.45 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego.

 

23. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, którą rozpoczniemy po świętach, czyli w piątek 27 grudnia. Na wioskach kolęda będzie od godz. 8.30. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej.

 

24. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”. „Głos Katolicki” jest podwójnym numerem i załączony jest do Głosu kalendarz ścienny na przyszły rok.

 

25. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:


Śp. Władysław Kuczyński, lat 97 z Białobieli z ulicy Szkolnej
W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

 

Panu Bogu za pośrednictwem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej polecajmy wszystkie nasze intencje, módlmy się o dobre i godne przygotowanie do Świąt: „Pod Twoją obronę …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.