s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsza niedziela, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to bardzo stosowny moment, aby baczniej spojrzeć na nasze rodziny. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi w doczesnej pielgrzymce wiary. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi opartych na prawdziwej miłości.

 


2. We wtorek pożegnamy 2019 rok i powitamy rok 2020. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. We wtorek podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będzie o godzinie 18.00, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. W tym czasie warto zapytać siebie: jak wygląda moje życie, jak wygląda moja relacja z Panem Bogiem, czy i na ile wypełniam moje chrześcijańskie zobowiązanie dawania świadectwa wiary wobec bliźnich? Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 


3. W środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Będąc w stanie łaski Bożej każdy może uzyskać odpust zupełny.

 


4. W czwartek – I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 


5. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30. Przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi od godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 


6. Księża przybędą do chorych z komunią św. w ich domach w niedzielę 5 stycznia.

 


7. W sobotę, 4 stycznia przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 


8. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół ofiarodawcom z Białobieli z ulicy Tęczowej, z Kruków z ulicy Krótkiej oraz od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego.

 


9. Bóg zapłać za ofiary złożone na nową monstrancję do kaplicy wieczystej adoracji ofiarodawcom z Siemnochy, z Antoń z ulicy Mazurskiej, Sienkiewicza blok nr 18, z ulicy Nowej, Czarnieckiego, Traugutta blok nr 16 oraz z Kruków z ulicy Frezjowej.

 


10. 6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie po raz siódmy Orszak Trzech Króli. Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa zaczerpnięte z kolędy pt. „Dzisiaj w Betlejem” – „CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ”. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w uroczyste przeżywanie Święta Trzech Króli. Orszak tradycyjnie rozpocznie się scenką przed kościołem pw. Zbawiciela Świata, zaś swoją wędrówkę zakończy przy naszym kościele. Orszak wyruszy o godz. 12:45 i przejdzie, mijając scenki jasełkowe, ulicami: Goworowską, Bogusławskiego, Staszica, Kościuszki, Świętokrzyską, Farną, do stajenki przygotowanej na parkingu przy naszym kościele. Następnie około godz. 13.45 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego.

 


10. Ze względu na kolędę interesantów do kancelarii parafialnej zapraszamy rano w godz. od 8.00 do 9.00.

 


11. Trwa Kolęda. Prosimy o samochody na wyznaczone godziny. Porządek kolędy zamieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

 


12. Przy wyjściu z kościoła ustawiona jest poświęcona woda.

 


13 W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Elżbieta Łada, lat 62 z ulicy Sienkiewicza blok nr 22
Śp. Franciszek Zadrożny, lat 78 z Zabrodzia z ulicy Pisarki
Śp. Genowefa Grala, lat 90 z ulicy Bojowników


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.