s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

 

2. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. jutro w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach św. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jest to znak, że przyjmujemy Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Wyrażamy przez to, że nowo narodzony Chrystus został przyjęty w naszym domu i obdarza jego mieszkańców swoim błogosławieństwem.

 

3. Jest to zarazem Misyjny Dzień Dziecka. Zechciejmy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze, z dala od zdobyczy cywilizacji, a często także, z powodu braku środków, bez możliwości edukacji czy podjęcia koniecznego leczenia. Zebrane jutro podczas Mszy św. ofiary zostaną przeznaczone na misje święte.

 

4 Jutro, ulicami naszego miasta przejdzie po raz siódmy Orszak Trzech Króli. Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa zaczerpnięte z kolędy pt. „Dzisiaj w Betlejem” – „Cuda, Cuda Ogłaszają”. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w uroczyste przeżywanie Święta Trzech Króli. Orszak tradycyjnie rozpocznie się scenką przed kościołem pw. Zbawiciela Świata, zaś swoją wędrówkę zakończy przy naszym kościele. Orszak wyruszy o godz. 12.45 i przejdzie, mijając scenki jasełkowe, ulicami: Goworowską, Bogusławskiego, Staszica, Kościuszki, Świętokrzyską, Farną, do stajenki przygotowanej na parkingu przy naszym kościele. Następnie około godz. 13.45 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego.

 

5. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia.


6. Jutro, w Uroczystość Trzech Króli Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Janusz Stepnowski. Na tę Mszę św. zapraszamy dyrekcje szkół oraz przedszkola z terenu naszej parafii, a także katechetów. Po Mszy św. odbędzie się świąteczne spotkanie na plebanii.

 

7. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Ostrołęce.

 


8. Bóg zapłać za złożone ofiary na Kościół i za ofiary na nową monstrancję ofiarodawcom z ulicy Sienkiewicza blok nr 11, z ulicy Filochowskiego, z Antoń z ulicy Księdza Waltera, z ulicy Sobótkowej, Sienkiewicza blok nr 13, Traugutta blok nr 4, Witosa blok nr 2, z Placu Papieża Jana Pawła II, z Antoń z ulicy Mazurskiej oraz z Zabrodzia z ulicy Pisarki. Bóg zapłać również za ofiary na Kościół składane podczas kolędy.


9. W przyszłą niedzielę odbędą się koncerty kolęd. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 wystąpi Orkiestra Dęta Straży Pożarnej.

 


10. Chrzty będą udzielane za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 


11. Przy bocznym wyjściu z kościoła ustawiona jest poświęcona woda.

 


12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 


13. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Leokadia Chrzaniuk, lat 91 z ulicy Słonecznej
Śp. Aleksander Zaczkowski, lat 90 z Drężewa z ulicy Brzozowej
Śp. Zofia Załęska, lat 82 z ulicy Obozowej
Śp. Teresa Prusaczyk, lat 90 z ulicy Skrzetuskiego
Śp. Michał Kurpiewski, lat 64 z ulicy Czeczotka


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.