s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

 

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie.

 

3. Zatrzymajmy nasz wzrok na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście jest godna zachwytu?

 

4. Dziś na każdej Mszy św. jest obrzęd poświecenia wody i pokropienia nią wiernych.

 

5. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 i po Mszy św. z programem kolędowym wystąpi Orkiestra Dęta Straży Pożarnej.

 

6. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Kółek Różańcowych.

 

7. Jutro różaniec fatimski o godz. 17.30.

 

8. Zapraszamy na spotkanie świąteczne członków i zelatorow KŻR. Odbędzie się ono jutro - w poniedziałek 13 stycznia, rozpoczynamy modlitwą różańcową o godz. 17.30, Eucharystia i po niej spotkanie z konferencją.

 

9. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

10. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

11. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa do 25 stycznia.

 

12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 i po Mszy św. z programem kolędowym wystąpi Chór Cantilena wraz z Nauczycielskim.

 

13. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w budynku parafialnym.

 

14. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

 

15. Ze względu na kolędę interesantów do kancelarii zapraszamy rano w godz. od 8.00 do 9.00.

 

16. Przy bocznym wyjściu z kościoła ustawiona jest poświęcona woda.

 

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

18. Módlmy się w intencji rodzin naszej parafii, które nawiedzamy podczas kolędy:

     „Pod Twoja obronę…” Królowo Rodzin …

 

19. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Marcin Kołakowski, lat 38 z Białobieli z ulicy Liliowej
Śp. Jan Kaczyński, lat 96 z ulicy Sobieskiego


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.