s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

__________ . __________

MOD Msza Sw FARA

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

 

2. We wtorek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 

3. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

5. Parafia wraz z Domowym Kościołem zapraszają na XI Wieczór Skupienia dla małżeństw i narzeczonych w sobotę 1 lutego o godz. 18.00 pod hasłem „Każdy człowiek jest dobry i jest najważniejszy”. Gościem, który poprowadzi konferencję i rozważania podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu będzie Jan Budziaszek – perkusista Skaldów, autor wielu książek m.in. „Dzienniczka perkusisty”.

 

6. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 i po Mszy św. z programem kolędowym wystąpią połączone chóry: Chór Cantilena II Liceum Ogólnokształcącego i Ostrołęcki Chór Nauczycielski. Serdecznie zapraszamy.

 

7. Kolędę zakończymy w środę 29 stycznia. Prosimy tych, którzy nie mogli mieć kolędy w wyznaczonych terminach, aby zgłaszali się do Księży celem ustalenia dnia kolędy.

 

8. Ze względu na kolędę interesantów do kancelarii w tym tygodniu zapraszamy rano w godz. od 8.00 do 9.00.

 

9. Bóg zapłać składającym ofiary przy okazji kolędy na Kościół i na kolędę oraz za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Brzozowej, z ulicy Witosa blok nr 2A oraz z Dobrołęki.

 

10. Msze św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, które nawiedzaliśmy podczas kolędy zostaną odprawione w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 oraz w niedzielę 2 lutego o godz. 10.00.

 

11. Chrzty będą udzielane za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

12. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

 

13. Caritas Diecezji Łomżyńskiej zwraca się z informacjami: Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2019 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „Caritas bliźnim” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ze wskazaniem dla „Hospicjum w Ostrołęce”. Dzięki ofiarności wielu osób z uzyskanych w ubiegłym roku środków Caritas Diecezji Łomżyńskiej przeprowadziła wiele dzieł na rzecz osób potrzebujących.

 

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

15. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Genowefa Choroszewska, lat 85 z ulicy Traugutta
Śp. Marianna Krajza, z ulicy Zagłoby
Śp. Henryk Zacharek, lat 99 z ulicy Sienkiewicza blok nr 13
Śp. Mieczysław Budny, lat 85 z ulicy Sobieskiego


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.