s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

__________ . __________

MOD Msza Sw FARA

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do Świątyni Jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie miało ono charakter święta Pańskiego. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj święcenia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa-Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. Po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Chrystusową Matką.

 

2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się również w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna ukazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania do odejścia z tego świata.

 

3. Od 1997 roku 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech z naszej strony nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.

 

4. Choć okres Narodzenia Pańskiego zakończył się w święto Chrztu Pańskiego, 12 stycznia, jeszcze dzisiaj, zgodnie z naszą polską tradycją, po raz ostatni w tym roku liturgicznym rozbrzmiewały piękne polskie kolędy. Ma to swoje uzasadnienie, jako że dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego każe nam cofnąć się do tajemnic związanych bezpośrednio z przyjściem Boga-Światłości na świat dla naszego Odkupienia.

 

5. Dziś, po Mszy św. o godzinie 16.00 serdecznie zapraszamy na uroczyste „Pożegnanie z kolędą”. Wspólnie z chórem Magnificat, działającym przy naszej parafii będziemy mogli po raz ostatni w tym roku liturgicznym pośpiewać nasze piękne, polskie kolędy oraz wysłuchać ciekawych improwizacji organowych na tematy tychże kolęd w wykonaniu Adama Tańskiego, wybitnego organisty młodego pokolenia.

 

6. W środę zakończyła się kolęda. W naszej kapłańskiej i duszpasterskiej trosce staraliśmy się spotkać ze wszystkimi parafianami. Kolęda przebiegała w atmosferze życzliwości i zaangażowania parafian. Dziękujemy wszystkim za życzliwe organizowanie pojazdów na wioskach i w mieście. Wszystkim Paniom i Panom Sołtysom oraz Radnym Osiedli. Dziękujemy za serdeczność i gościnność, za podejmowane w rozmowach duszpasterskich tematy, odnoszące się do życia religijnego.

 

7. Słowa podziękowania chcemy złożyć również tym, którzy na czas kolędy brali urlop, bądź inaczej organizowali sobie czas pracy. Bóg zapłać za złożone podczas kolędy ofiary na cele parafialne i za ofiary kolędowe. Na terenie naszej parafii powstały nowe domy, w blokach zamieszkały nowe rodziny. Witamy ich bardzo serdecznie w naszej parafii.

 

8. Kochani parafianie. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy otworzyli swoje domy na przyjęcie kapłanów, a w nich niejako samego Chrystusa. Dziękujemy za wszelkie dobro z jakim się spotkaliśmy, dziękujemy za ciepłe słowa, życzliwość, otwarte serce. Wszystkich naszych kochanych parafian zawierzamy wstawiennictwu Matki Bożej patronki naszej parafii. Niech ona zaniesie wszystkie nasze radości i smutki, bóle i cierpienia, troski dnia codziennego, przed oblicze Miłosiernego Boga, niech otacza nas wszystkich swoją nieustanną opieką. Jako Wasi duszpasterze, obiecujemy nieustanną modlitwę w Waszej intencji, w intencji waszych rodzin, waszych spraw. Jednocześnie, pokornie chylimy głowy i prosimy Was o modlitwę w naszej intencji, o to byśmy nigdy nie ustawali w gorliwości w Służbie Bożej dla dobra naszych parafian.

 

9. Prosimy tych, którzy nie mogli mieć kolędy w wyznaczonych terminach, aby zgłaszali się do Księży celem ustalenia dnia kolędy.

 

10. Dziś Msza św. o godz. 10.00 będzie sprawowana w intencji rodzin, które nawiedzaliśmy podczas wizyty kolędowej.

 

11. Jutro świętego Błażeja, który jest patronem w chorobach gardła i w innych chorobach. Na Mszach św. udzielane będzie błogosławieństwo św. Błażeja.

 

12. W czwartek – I czwartek miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

13. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. w I piątek miesiąca o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00.

 

14. Kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w I piątek miesiąca od godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 

15. Dzieci w I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

16. W I piątek miesiąca Księża odwiedzą chorych w ich domach z komunią św.

 

17. Bóg zapłać za ofiary na kościół i na nową monstrancję ofiarodawcom z ulicy Fortowej, Redutowej oraz z Antoń z ulicy Szkolnej.

 

18. Parafialny Zespół Caritas organizuje w dniach od 1 do 6 sierpnia 2020 r. pielgrzymkę do Belgii i Francji. Koszt to 1650 zł plus 100 euro od osoby. Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy. Zapisy wraz z zaliczką w kwocie 500 zł od osoby przyjmuje Siostra Emilia. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

19. Dziś przy kościele odbywa się – za zgodą Księdza Biskupa – zbiórka ofiar na leczenie chorego dziecka.

 


20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.


21. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Paweł Robak, lat 52 z ulicy Zwycięzców
Śp. Jan Szymczyk, lat 69 z Łęgu Przedmiejskiego


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.