s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

__________ . __________

MOD Msza Sw FARA

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś spotkanie z Kółkami Różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

 


2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Tamte wydarzenia upamiętnia znana pieśń „Po górach, dolinach”. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

 


3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować we wtorek o godz. 18.00. Udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 


4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 


5. W czwartek różaniec fatimski o godz. 17.30.

 


6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

 


7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.

 


8. Bóg zapłać za ofiary na Kościół i za ofiary na nową monstrancję ofiarodawcom z Gnatów, z ulicy Sienkiewicza blok nr 18, z ulicy Modrej oraz od Koła Żywego Różańca nr 1 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A.

 


9. Msza św. w intencji Margaretek i w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona dziś o godz. 18.00.

 


10. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Kazania będzie głosił Ksiądz Rektor naszego seminarium.

 


11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 


12. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Teresa Koziatek, lat 76 z ulicy Skrzetuskiego
Śp. Halina Kosek, lat 62 z Łęgu Przedmiejskiego z ulicy Grafitowej
Śp. Hanna Brodowska, lat 80 z ulicy Sienkiewicza blok nr 49A


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.