s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

__________ . __________

MOD Msza Sw FARA

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsza, siódma niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego, a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 26 lutego, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post.

 


2. Dziś rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tradycyjnie będzie to szczególny czas przeznaczony na wspólną modlitwę oraz refleksję nad wieloma problemami, które nadużywanie alkoholu przynosi w wymiarze duchowym, rodzinnym i społecznym. W sposób szczególny myślimy o sytuacji polskiej młodzieży, która coraz częściej sięga po alkohol, czyniąc z niego nieodłączny element zabawy, wypoczynku i spotkań ze znajomymi. W tym tygodniu zapraszamy codziennie na Mszę św. wieczorną. Już od dziś – przez cały Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu zapraszamy do podjęcia zobowiązania abstynencji na okres Wielkiego Postu w wiadomej sobie intencji. Możemy to potwierdzić złożeniem podpisu w Parafialnej Księdze Trzeźwości w zakrystii. Zachęcamy również do odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego zbiera się Bractwo Trzeźwości św. Maksymiliana.

 


3. W środę Popielec – rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 12.00, 16.30 i 18.00.

 


4. Dzieci zapraszamy w Środę Popielcową na Mszę św. o godz. 16.30, a młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na godz. 18.00

 


5. Przypominamy, że w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

 


6. Wszystkich zachęcamy do pokuty i do podejmowania dobrowolnych wyrzeczeń i uczynków pokutnych na okres Wielkiego Postu.

 


7. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

 


8. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Młodzież będzie miała Drogę Krzyżową we wtorki po Mszy św. o godz. 19.00.

 


9. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 10.00 i po Mszy św. o godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu. Po Gorzkich Żalach ucałowanie świętych relikwii. Każdy za udział w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny.

 


10. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 Ksiądz Biskup Janusz poświęcił nową monstrancję do kaplicy Wieczystej Adoracji. Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na tę monstrancję składamy jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

 


11. Jutro spotkanie z katechetami o godz. 18.30 na plebanii.

 


12. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół i na nową monstrancję ofiarodawcom z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A, z Białobrzega Dalszego, od Grupy AA „Tylko dziś”, od Koła Żywego Różańca z Siemnochy oraz od Koła Żywego Różańca z Łazów.

 


14. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na leczenie chorego dziecka.

 


15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 


16. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Alfred Stepnowski, lat 87 z Drężewa z ulicy Brzozowej
Śp. Krystyna Dąbkowska, lat 65 z ulicy Reymonta blok nr 2
Śp. Anna Kowalska, lat 93 z Łazów


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.