s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

__________ . __________

MOD Msza Sw FARA

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.


2. Przeżywany czas Wielkiego Postu niech będzie dla nas ludzi wierzących okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.

 
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej: Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorki po Mszy św. o godz. 19.00.

 
4. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i po Mszy św. z godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu. Po Gorzkich Żalach ucałowanie świętych relikwii. Każdy za udział w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny.

 
5. Wszystkich zachęcamy do pokuty i do podejmowania dobrowolnych wyrzeczeń i uczynków pokutnych na okres Wielkiego Postu, a zwłaszcza powstrzymania się od picia wszelkich napojów alkoholowych i palenia papierosów. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku. Katolikom nie wolno brać udziału w zabawach, dyskotekach w okresie Wielkiego Postu.

 
6. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dzieci szkół podstawowych oraz dla młodzieży pozaszkolnej będą od czwartej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 22 do 26 marca włącznie.

 
7. Przy spowiedzi można już zwracać kartki spowiedzi wielkanocnej.

 
8. Dziś zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po Mszy św. wieczornej.

 
9. W środę przypada Uroczystość św. Kazimierza, Głównego Patrona naszej prowincji kościelnej.

 
10. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 
11. W środę, czwartek i piątek będą rekolekcje dla młodzieży ze szkół średnich z terenu naszej parafii. Módlmy się w intencji tych rekolekcji i młodzieży, która będzie je przeżywać.

 
12. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. w I piątek miesiąca o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00.

 
13. Kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w I piątek miesiąca od godz. 17.00, na Drogę Krzyżową o godz. 17.15 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 
14. Dzieci zapraszamy w I piątek miesiąca do spowiedzi i na Mszę św. o godz. 16.00 oraz na Drogę Krzyżową o godz. 16.30.

 
15. W I piątek miesiąca Księża odwiedzą chorych w ich domach z komunią św.

 
16. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 
17. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy rodziców oraz kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. i Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.

 
18. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 i na modlitwę w intencji kobiet.

 
19. W przyszłą niedzielę spotkanie Kółek Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00.

 
20. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przy kościele będą przeznaczone na misje.

 

21. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół i na nową monstrancję ofiarodawcom z ulicy Sienkiewicza blok nr 3, z ulicy Warszawskiej, z ulicy Jarzębinowej, od Koła Żywego Różańca nr 2 z Osiedla Leśnego, z Drężewa z ulicy Brzozowej, z Siemnochy, od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego i z Antoń z ulicy Spokojnej oraz od Rady Osiedla i mieszkańców Osiedla Leśne.

 
22. Chrzty będą udzielane za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 
23. Caritas naszej Diecezji organizuje akcję: „Jałmużna wielkopostna”. Przekazane zostały skarbonki dla dzieci. Zebrane ofiary ze skarbonek zostaną przekazane do Caritas i przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych. Zbierane przez dzieci ofiary do skarbonek będą złożone w kościele w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na wspomniany cel.

 
24. Parafia organizuje wyjazd młodzieży na Diecezjalne Dni Młodzieży w Zambrowie w dn. 4-5 kwietnia. W programie koncerty, świadectwa, modlitwa. Zapisy u ks. Mariana.


25. Dziś po Mszy św. nasza długoletnia parafianka Emilia i jej mąż Karol Woźniak, którzy niedawno adoptowali 3 letniego Dominika będą zbierali ofiary na bardzo kosztowne leczenie syna. Dominik ma jedną nóżkę krótszą o 16 cm, czeka go kilka operacji, koszt pierwszej operacji to pół miliona złotych. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 
26. Zelatorów Kół Żywego Różańca zapraszamy do wzięcia udziału w II Diecezjalnym Dniu Skupienia Zelatorów Kół Żywego Różańca, który odbędzie się w sobotę 14 marca br. w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. Szczegółowe informacje u ks. Mariana.

 
27. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 
28. Niech Boże błogosławieństwo, które za moment przyjmiemy, umacnia nas w dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu oraz w wiernej realizacji podjętych postanowień i zobowiązań.

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.