s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

__________ . __________

MOD Msza Sw FARA

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Apel Biskupa Łomżyńskiego dotyczący modlitwy o oddalenie niebezpieczeństwa epidemiologicznego

 

W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego wzywam wiernych całej Diecezji do modlitwy o oddalenie niebezpieczeństwa. Szczególnym wyrazem tej modlitwy niech będzie śpiew Suplikacji podczas każdej Mszy św. w II Niedzielę Wielkiego Postu 8 marca br., a także Modlitwa Przebłagalna w czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali lub przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po jednej z wybranych Mszy św.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Janusz Stepnowski
 Biskup Łomżyński


2. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania.


3. W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy już od wielu lat Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Eucharystia i misje”. Ten dzisiejszy dzień uświadamia nam naszą odpowiedzialność za głoszenie Chrystusa w świecie. Nawet jeśli nie wyjeżdżamy do krajów misyjnych, jesteśmy misjonarzami. Poprzez modlitwy oraz ofiary wspieramy misjonarki i misjonarzy w ich niełatwej posłudze. Razem z nimi dajemy chrześcijańskie świadectwo miłości bliźniego. Dziś jednoczymy się w modlitwie z 1903 misjonarkami i misjonarzami z Polski, głoszącymi orędzie ewangeliczne w 98 krajach misyjnych. Z radością dziękujemy Bogu za ich trud apostolski, cierpienia i prace, poprzez które w świecie rozrasta się wspólnota wierzących w Chrystusa. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przy kościele przeznaczone są na misje.


4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorki po Mszy św. o godz. 19.00.


5. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i po Mszy św. z godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu.


6. Przypominamy również, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.


7. Wszystkich zachęcamy do pokuty i do podejmowania dobrowolnych wyrzeczeń i uczynków pokutnych na okres Wielkiego Postu. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.


8. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.


9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą za dwa tygodnie – rozpoczną się w niedzielę 22 marca i trwać będą do czwartku włącznie. Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji dla wszystkich. W tym samym czasie będą również rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. Tak zaplanujmy swoje zajęcia, aby brać udział w tych rekolekcjach. Program będzie umieszczony w gablocie ogłoszeń przy kościele, na naszej stronie Internetowej i podany będzie za tydzień w ogłoszeniach.


10. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. i droga krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.00.


11. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.


12. W piątek różaniec fatimski po Mszy św. wieczornej w kaplicy Wieczystej Adoracji.


13. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali budynku parafialnego.


14. Serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny o św. Ojcu Maksymilianie, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Spektakl ten, poświęcony ostatnim chwilom życia św. Ojca Maksymiliana, trwał będzie około 50 minut i zostanie wystawiony przez Braci Franciszkanów z Niepokalanowa.


15. Bóg zapłać za ofiary na Kościół i na nową monstrancję ofiarodawcom z Drężewa z ulicy Polnej, od Grypy AA „Ewa” oraz od Koła Żywego Różańca z Zabrodzia z ulicy Kowalskiej.


16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.


17. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Zofia Piekarska, lat 94 z Łęgu Przedmiejskiego
Śp. Stanisława Pędzich, lat 67 z ulicy Padlewskiego
Śp. Janina Mierzejewska, lat 57 z Białobieli z ulicy Leśnej
Śp. Zbigniew Daniłowicz, lat 80 z ulicy Czarnieckiego
Śp. Henryka Zacharek, lat 84 z Łazów
Śp. Elżbieta Olech, lat 69 z Antoń z ulicy Szkolnej


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.