s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

__________ . __________

MOD Msza Sw FARA

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Wielki Post, który obecnie przeżywamy i ta cała sytuacja związana z epidemią to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej Miłości. Dobrze wykorzystajmy duchowo ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego.


2. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu, to niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. To wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany w tej sytuacji okres liturgiczny.


3. Ale czy jest z czego się radować, gdy większość z nas nie może uczestniczyć w mszach świętych bezpośrednio w kościele, ze względu na stan epidemii. Rekolekcje wielkopostne zostały odwołane. Nie ma też wspólnej celebracji nabożeństw wielkopostnych: drogi krzyżowej czy gorzkich żali. Z drugiej zaś strony nasze pozostawanie w domach, w rodzinach, może być dobrą okazją do postawienia sobie kilku pytań. Jak przeżywam czas Wielkiego Postu? Czy podejmuję ten temat w rodzinnych rozmowach? Czy korzystam z radiowych, telewizyjnych czy internetowych transmisji mszy lub nabożeństw, by móc choćby w ten sposób umocnić się duchowo w tym trudnym czasie zagrożenia? Czy zaglądam do Biblii, która jest na mojej półce lub stoliku albo w smartfonie?


4. Pomimo tych wszelkich ograniczeń pamiętajmy, aby właściwie wykorzystywać ten czas Wielkiego Postu. W naszych domach pamiętajmy o Mszy św., którą możemy przeżywać w środkach masowego przekazu, odprawiajmy w domach drogi krzyżowe i śpiewajmy Gorzkie Żale. Nasze domy niech staną się w tym czasie „świątyniami”, gdzie rozbrzmiewa gorąca modlitwa o oddalenie epidemii wirusa. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich chorych, cierpiących, starszych, o wszystkich służbach, które walczą z epidemią i o tych, którzy służą bliźniemu.


5. Pamiętajmy też o ludziach w podeszłym wieku, samotnych, którzy żyją w naszym sąsiedztwie, a może potrzebują oni naszej pomocy i wsparcia, może np. zrobienia zakupów.


6. W tym tygodniu, a więc w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek Msze św. w naszym kościele będą o godz. 6.30, 8.15, 10.00, 11.15, 17.00 i 19.00. Spowiedź będzie podczas każdej Mszy św.


7. Msza św. w intencji Margaretek,w intencji wszystkich adorujących Najświętszy Sakrament i we wszystkich intencjach adorujących oraz o oddalenie epidemii koronawirusa zostanie odprawiona jutro o godz. 10.00.


8. W sprawach kancelaryjnych proszę zgłaszać się do kancelarii telefonicznie bądź emailowo.


9. Ze względu na stan epidemii Ksiądz Biskup Janusz zarządza w całej Diecezji Łomżyńskiej ograniczenie uroczystości pogrzebowych do jednej stacji na cmentarzu. Pogrzeb odprawia się przy grobie w obecności najbliższej rodziny z zachowaniem obowiązującego limitu 50 osób, łącznie z podejmującymi posługę liturgiczną i cmentarną. W pogrzebie nie mogą uczestniczyć osoby odbywające kwarantannę. Jeśli okoliczności na to pozwalają, stację można poprzedzić procesją od bramy cmentarnej. Mszę św. pogrzebową odprawia się w kościele w dniu pogrzebu lub w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłego. Rodzinę zgłaszającą pogrzeb, należy poinformować o niniejszym dekrecie.


10. Zachęcamy, aby w obecnej sytuacji nie przyjeżdżały na uroczystości pogrzebowe osoby mieszkające w innych częściach Polski i poza jej granicami, lecz aby łączyły się duchowo w modlitwie za zmarłych.


11. W naszym kościele trwa Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu i jest to bardzo dobra okazja do osobistej modlitwy.


12. Wszystkie zamówione intencje mszalne odprawiane są na bieżąco w tym dniu i o tej godzinie o której zostały zamówione.


13. Na naszej parafialnej stronie internetowej, na bieżąco, podawane są wszystkie ważne informacje.


14. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Edward Zyśk, lat 79 z ulicy Witosa blok nr 2
Śp. Teresa Chrostowska, lat 87 z ulicy Sienkiewicza blok nr 24/26
Śp. Jan Gołąb, lat 71 z ulicy Łęczysk blok nr 10/14


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.