s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

 


2. Dziś za udział w śpiewie hymnu do Ducha Świętego będąc w stanie Łaski Bożej można uzyskać odpust zupełny.

 


3. Dziś przeżywamy w naszej parafii doroczny odpust Nawiedzenia NMP. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 13.00.

 


4. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane jutro o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Godzinki do Matki Najświętszej o godz. 7.30. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

 


5. Jutro rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 Msza św. i będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

 


6. Jutro, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

 


7. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00. Na tę Mszę św. w sposób szczególny zapraszamy młodzież maturalną na modlitwę i specjalne błogosławieństwo przed egzaminami maturalnymi.

 


8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 


9. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 


10. W czwartek przypada I czwartek miesiąca.

 


11. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Księża przybędą z komunią św. do chorych w ich domach.

 


12. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 


13. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy przeżywali Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 


14. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy dziś do spowiedzi tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać własną podając swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres, a jeżeli ktoś był u spowiedzi, a nie zwrócił kartki, to proszę podać ją do księży. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”.

 


15. W tym tygodniu będziemy obchodzić pierwszą rocznicę otwarcia w naszym kościele kaplicy wieczystej adoracji. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom włączającym się w to dzieło adoracji, Panu Dominikowi Białobrzewskiemu oraz innym osobom. Sami widzimy jak potrzebna była taka kaplica wieczystej adoracji, doświadczaliśmy tego w czasie całego tego roku, a szczególnie teraz w czasie epidemii. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 w intencji wszystkich adorujących, a po Mszy św. na krótką modlitwę. Jeżeli ktoś chce włączyć się do adoracji to zapraszamy do zakrystii, bądź też można zabrać ze sobą ulotkę z kościoła, gdzie znajduje się numer telefonu i umówić godzinę adoracji.

 


16. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych, którzy mieli swoją pierwszą komunię świętą rok temu, będzie w Boże Ciało 11 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 11.30. W związku z tym w przyszłą niedzielę dzieci i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 i na spotkanie przygotowujące do rocznicy pierwszej komunii św.

 


17. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii 22 czerwca o godz. 18.00. W związku z tym w przyszłą niedzielę kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 i po Mszy św. na spotkanie.

 


18. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Jodłowej, z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej, z ulicy Sienkiewicza blok nr 13 – dwie ofiary, z ulicy Kickiego oraz od Koła Żywego Różańca nr 4 z Antoń.

 


19. Bóg zapłać Rodzinie z parafii za ofiarowany ornat do kościoła oraz za dwa obrusy do kaplicy wieczystej adoracji.

 


21. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 


22. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:


Śp. Stanisława Grabowska, lat 84 z ulicy Sienkiewicza blok nr 20


„W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.