s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

 


2. Od dnia dzisiejszego Ksiądz Biskup Janusz odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w niedzielę i święta nakazane.

 


3. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 


4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 


5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała będą w tych samych godzinach, jak w niedziele. Nie będzie tylko Mszy św. o godz.13.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. z godz. 11.30 ulicami miasta, jak w latach poprzednich: Farna, Plac Bema, Berka Joselewicza, Mazowiecka, Paderewskiego, Łęczysk, Plac 1 Maja, Kościuszki, Świętokrzyska, Plac Papieża Jana Pawła II. Prosimy przygotować ołtarzyki. Po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszego miasta, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

 


6. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Prosimy nie stawiać samochodów na trasie procesji.

 


7. W Boże Ciało po Mszy św. wieczornej czuwanie i adoracja prowadzone przez Zespół W Mocy Uwielbienia.

 


8. Zapraszamy na nieszpory codziennie po Bożym Ciele przez całą Oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 


9. Mijają dni miesiąca czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

 


10. Pamiętajmy o kaplicy wieczystej adoracji, która funkcjonuje od roku i o wystawionym Najświętszym Sakramencie. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy trwają na adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich na ile tylko będziemy mieli czas na adorację. Zachodźmy często w ciągu tygodnia do kaplicy i na trwanie przy Panu.

 


11. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej, z ulicy Farnej, z ulicy Otok, z Białobrzega Dalszego oraz z Zabrodzia z ulicy Gwiezdnej i Piasecznej.

 


12. Różaniec fatimski w sobotę o godz. 17.30.

 


13. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 


14. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych, będzie w Boże Ciało 11 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 11.30. W związku z tym dziś dzieci i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 i na spotkanie przygotowujące do rocznicy pierwszej komunii św.

 


15. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii 22 czerwca o godz. 18.00. W związku z tym dziś kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 i po Mszy św. na spotkanie.

 


16. Nasz parafianin Dominik Białobrzeski wydał książkę, której tytuł brzmi „Jak żyć po chrześcijańsku, czyli słowo po słowie”. Książka jest zgodna z nauką kościoła i uzyskała akceptację biskupa tzw. Imprimatur. W książce autor wyjaśnia codzienne sfery życia chrześcijańskiego, takie jak np. powołanie, post, służba Bogu i bliźniemu, cierpienie, męskość i wiele innych. Książkę można nabyć przy wyjściu z kościoła.

 


17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 


18. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Filomena Szczyglak, lat 65 z ulicy Sienkiewicza blok 46
Śp. Robert Pierzchała, lat 45 z ulicy Padlewskiego


 „W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.