s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku szkolnego. W tym tygodniu, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym i katechetycznym. Wykorzystajmy też okazję do spowiedzi, abyśmy godnie mogli przystąpić do stołu Pańskiego na zakończenie roku szkolnego, przed wakacjami. Do spowiedzi zapraszamy podczas nabożeństw porannych i wieczornych.

 

2. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

 

3. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać czas wakacji, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga, ani też wrażliwości na drugiego człowieka.

 

4. Ofiary składane dziś do puszek przy kościele są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne naszej diecezji.

 

5. Jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Janusz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

 

6. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00, Zapraszamy młodzież, aby podziękować za kończący się rok szkolny i katechetyczny.

 

7. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego po Mszy św. o godz. 18.00.

 

10. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Jagiełły oraz z ulicy Witosa blok nr 2.

 

11. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

13. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:  

 
Śp. January Onyszczuk, lat 75 z ulicy Nadnarwiańskiej blok nr 2A


„W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.