s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś ostatnia niedziela czerwca. Niech wakacje, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

 


2. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.

 


3. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.

 


4. Naszym parafianom wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego wypoczynku, a wszystkim gościom przybyłym do nas na wypoczynek życzymy miłego pobytu oraz zapraszamy na wspólną modlitwę.

 


5. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

 


6. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Msze św. jutro w porządku świątecznym o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na rzecz Stolicy Apostolskiej, których Stolica Apostolska potrzebuje do należytego pełnienia służby wobec całego Kościoła.

 


7. Jutro, ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny.

 


8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 


9. W czwartek – I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu grupy adoracyjnej po Mszy św. wieczornej.

 


10. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 


11. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 


12. W niedzielę – I niedziela miesiąca. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy asystę procesyjną.

 


13. Przez okres wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu, a więc od przyszłej niedzieli będzie dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 20.00, a od środy 1 lipca przez okres wakacji nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 6.30 rano. Zapraszamy na Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Do spowiedzi prosimy przychodzić wcześniej na pół godziny przed Mszą św.

 


14. Niektóre intencje mszalne Księża odprawiać będą poza parafią, tam gdzie będą przebywali podczas wakacji, na urlopie.

 


16. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Kasztanowej, z ulicy Orzeszkowej blok nr 1, z Białobieli z ulicy Cisowej oraz z Drężewa z ulicy Brzozowej.

 


17. Msza św. w intencji Margaretek i w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona jutro o godz. 8.00.

 


18. Biuro Radia Maryja przy parafii pw. św. Antoniego zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 11 lipca. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 


20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 


21. Panu Bogu za pośrednictwem Matki Najświętszej polecajmy wszystkie nasze intencje. Módlmy się w intencji dzieci i młodzieży, którzy rozpoczęli wakacje: „Pod Twoją obronę …”

 

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.