s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.

 

2. Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie, dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obfite plony ziemi. Nie zapominajmy, że wciąż są na świecie ludzie, którzy umierają z głodu. Robiąc zatem zakupy, czyńmy to tak, by potem nie marnować żywności, lecz by wykorzystać ją najlepiej, jak możemy, i by móc podzielić się z tymi, którzy jej nie mają.

 

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

4. W przyszłą niedzielę, 26 lipca, liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

 

5. W przyszłą niedzielę z okazji św. Krzysztofa będziemy obchodzić dzień motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Poświęcenie samochodów będzie po każdej Mszy świętej. Od 21 lat podejmowana jest w Polsce akcja wspierania misjonarzy polskich: „Podaruj i Ty 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako podziękowanie za bezpieczne podróże”. Dlatego przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. W swojej pracy potrzebują bardzo ważnego narzędzia jakim jest środek transportu, dzięki którym mogą docierać do ludzi i im pomagać.

 

6. Warto pamiętać o św. Krzysztofie podczas wakacyjnych wyjazdów, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcom z ulicy Sienkiewicza blok nr 22, od Koła Żywego Różańca z Łęgu Przedmiejskiego, z Zabrodzia z ulicy Stacha Konwy, z Zabrodzia z ulicy Gwiezdnej oraz z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej.

 

8. Zapraszamy codziennie od 1 do 15 sierpnia do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Papieża Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”. Będą również zapisy do tej grupy.

 

9. Msza św. w intencji Margaretek i w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.

 

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytajmy prasę katolicką w czasie wakacji i naszych urlopów.

 

11. Módlmy się w intencji dzieci, młodzieży i wszystkich wyjeżdżających na wakacje i urlopy, aby to był czas bezpieczny, aby szczęśliwie i po odpoczynku fizycznym i wzmocnieni duchowo wszyscy powrócili do swoich domów: „Pod Twoją obronę …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.