s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima. Jest to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

 


2. Mija połowa wakacji. W tym tygodniu rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

 


3. We wtorek rozpoczynamy w parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo – adoracje Najświętszego Sakramentu. Msze św. we wtorek, środę i czwartek będą odprawiane o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Nieszpory i procesja z Najświętszym Sakramentem przez te trzy dni po Mszy św. o godz. 18.00, Zapraszamy wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszamy asystę procesyjną.

 


4. Dziś z okazji św. Krzysztofa, obchodzimy dzień motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Poświęcenie samochodów jest po każdej Mszy świętej. Od 21 lat podejmowana jest w Polsce inicjatywa wspierania misjonarzy polskich: „Podaruj i Ty 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako podziękowanie za bezpieczne podróże”. Dlatego przy poświęceniu samochodów będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, ale również będzie to nasza pomoc dla misjonarzy, którzy walczą z epidemią.

 


5. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego: jako pasażer, kierowca lub pieszy. Bezpieczeństwo zależy od naszego rozważnego i odpowiedzialnego zachowania na drodze. Coraz częściej wypadki drogowe są wynikiem zmęczenia, agresji i braku kultury. Ci, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków wykazują brak odpowiedzialności. Są przestępcami podlegającymi karom. Często na całe życie pozostaje odpowiedzialność moralna i materialna. Wszystkich kierowców i udających się w podróż zachęcamy, aby pamiętali o modlitwie ruszając w drogę.

 


6. Poświęcenie samochodów będzie odbywać się w następujący sposób: na parkingu od ulicy - Ksiądz podejdzie i poświęci, natomiast z parkingu dużego za kościołem samochody będą święcone przy wyjeździe z parkingu.

 


7. W piątek będziemy gościć niewielką grupę pielgrzymów pieszych diecezji ełckiej, którzy pielgrzymują na Jasną Górę. Ok. godz. 11.00 będzie Msza św., a po Mszy św. będzie posiłek dla pielgrzymów na plebanii.

 


8. Zapraszamy codziennie od soboty 1 sierpnia do 15 sierpnia włącznie do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”.

 


9. W sobotę, 1 sierpnia, przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

 


10. W niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 


11. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 


12. W sobotę - I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rano o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec.

 


13. Za tydzień w niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Prosimy asystę procesyjną.

 


14. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcom z Białobieli z ulicy Sosnowej, od narzeczonych oraz spoza parafii.

 


15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytajmy prasę katolicką w czasie wakacji i naszych urlopów.

 


16. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:


Śp. Teresa Broniek, lat 89 z ulicy Padlewskiego


„W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

 


17. Za wstawiennictwem Matki Najświętszej i św. Krzysztofa módlmy się w intencji wszystkich kierowców i podróżujących, aby zawsze i szczęśliwie wracali do swoich domów: „Pod Twoją obronę…..”.

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.