s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś nasze dożynki parafialne jako nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne zbiory o godz. 10.00.


2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Kółek Różańcowych.


3. Msza św. w intencji mieszkańców Siemnochy zostanie odprawiona dziś o godz. 18.00.


4. Msza św. w intencji mieszkańców wioski Gnaty zostanie odprawiona 4 października o godz. 10.00, a w intencji mieszkańców Antoń 23 października o godz. 6.30.

 

5. Jutro, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Jutro Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

 

6. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

8. W czwartek - 17 września, przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

 

9. W piątek Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

 

10. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00. Kandydaci do bierzmowania otrzymają indeksy oraz będzie spotkanie z rodzicami.

 

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Wieczór Uwielbienia w wykonaniu Zespołu W Mocy Uwielbienia.

 

12. Prosimy zgłaszać się po odbiór kart dla kandydatów do bierzmowania i dla kandydatów do I komunii św.

 

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z ulicy Zwycięzców, z Zabrodzia z ulicy Kowalskiej, z ulicy Brzozowej, z ulicy Traugutta blok nr 16, od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego, z ulicy Witosa blok nr 2A oraz za ofiarę anonimową.

 

14. Nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej przeżywać będziemy w niedzielę 4 października. Prosimy asystę procesyjną. Dzieci klas III przygotowujące się do I komunii św. w dzień odpustu zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone dzieciom różańce jako pamiątka na dzień ich I komunii św.

 

15. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży mieszkańcom Zabrodzia, Gnatów, Siemnochy, Łęgu Przedmiejskiego i ulic przyległych do ulicy Słonecznej.

 

16. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców z racji święta św. Stanisława Kostki. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, stowarzyszenia katolickie, schola, ministranci… Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

 

17. Za tydzień w niedzielę Międzynarodowy Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Z tej okazji zbierane będą ofiary do puszek na nasze Diecezjalne Radio „Nadzieja”.

 

18. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 26 i 27 września – sobota i niedziela. Wyjazd w sobotę 26 września o godz. 7.00. W sprawie wyjazdu prosimy zgłaszać się do Księży w zakrystii.

 

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

20. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Eugeniusz Białobrzeski, lat 79 z Białobrzega Dalszego z ulicy Mostowej
Śp. Sylwester Nasiadka, lat 47 z ulicy Reymonta blok nr 5
Śp. Jadwiga Bieluch, lat 75 z ulicy Nadnarwiańskiej
Śp. Jadwiga Gorczyńska, lat 91 z Łazów
Śp. Mirosław Gaładyna, lat 81 z ulicy Bojowników


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.