s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś – dwudziesta piata niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec. Przy kościołach naszej diecezji i przy naszym kościele zbierane są dziś ofiary do puszek na nasze Diecezjalne Radio „Nadzieja”.

 

2. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich.

 

3. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

5. W przyszłą niedzielę przypada patronalne Święto Sióstr Miłosierdzia – liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Służebnic Ubogich. W związku z tym za tydzień w niedzielę o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. z okazji 15. rocznicy Parafialnego Zespołu Caritas, w intencji ubogich, chorych i samotnych oraz w intencji wolontariuszy i darczyńców. Po Mszy św. o godz. 8.30 do godz. 13.00 w przyszłą niedzielę na terenie przy kościele będzie się odbywał kiermasz ciast pod nazwą „Ciastko św. Wincentego”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla ubogich z naszej parafii.

 

6. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłą niedzielę brali udział w nabożeństwie dożynkowym i za przygotowane dary ofiarne.

 

7. Bóg zapłać za złożone ofiary na Kościół w zeszłą niedzielę podczas dożynek.

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży mieszkańcom: Drężewa, Kruków, Łazów i Siark, Antoń, Białobrzega Bliższego i Białobrzega Dalszego,

 

9. Msza św. w intencji mieszkańców Kruków zostanie odprawiona w niedzielę 4 X o godz. 8.30.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z ulicy Fortowej, z Zabrodzia z ulicy Gwiezdnej, z ulicy Ogródkowej, od Kola Żywego Różańca z ulicy Skrzetuskiego, z ulicy Sienkiewicza blok nr 22, z Drężewa oraz za dwie ofiary bezimienne.

 

11. W niedzielę 4 października będziemy przeżywać doroczny odpust ku czci NMP Różańcowej. Główna Msza św. odpustowa o godz. 13.00. Zapraszamy asystę procesyjną. Dzieci klas III przygotowujące się do I komunii św. w dzień odpustu zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone dzieciom różańce jako pamiątka na dzień ich I komunii św. Niech rodzice zatroszczą się, aby każde dziecko miało swój różaniec.

 

12. Dziś młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00. Kandydaci do bierzmowania otrzymają indeksy oraz będzie spotkanie z rodzicami.

 

13. Jeżeli ktoś jeszcze nie złożył deklaracji dla dziecka do I komunii św. i bierzmowania, to prosimy uczynić to dziś w zakrystii.

 

14. W sobotę wyjazd pielgrzymki do Częstochowy. Wyjazd autokarów o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Są jeszcze osoby, które nie podały swego numeru pesel do ubezpieczenia oraz nie uregulowały należności za przejazd, prosimy uregulować to dziś po Mszy św.

 

15. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek przy kościele będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego i miejsc Świętych w Ziemi Świętej. Jest to zbiórka przeniesiona z Wielkiego Piątku.

 

16. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

17. W dniach 17-18 października, tj. sobota i niedziela organizujemy pielgrzymkę do Wilna i Trok. Zapisy u Ks. Stanisława.

 

18. Instytut Kształcenia Zawodowego Wyższej Szkoły Społeczno – Ekonomicznej w Gdańsku z siedzibą w Ostrołęce przy Alei Wojska Polskiego 44 zaprasza na studia licencjackie na kierunku psychologia. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

20. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Zofia Brzezińska, lat 72 z ulicy Orzeszkowej blok nr 3
Śp. Ryszard Borowy, lat 63 z ulicy Szpitalnej blok nr 1A
Śp. Bolesława Piecychna, lat 91 z ulicy Otok


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.