s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. W czwartek rozpoczniemy miesiąc różańca świętego. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniana przez wielu świętych. Również nasz rodak św. papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzając je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma. Różaniec codziennie w kościele o godz. 17.30. Zachęcamy, aby w tym miesiącu różańca świętego odmawiać go w domach całymi rodzinami.

 


2. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 


3. Cały październik stanowi dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nowe róże. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych i odmawianie jednej tajemnicy różańca.

 


4. Dziś ofiary składane do puszek przy kościele są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego i miejsc Świętych w Ziemi Świętej. Jest to zbiórka przeniesiona z Wielkiego Piątku.

 


5. Dziś o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji Parafialnego Zespołu Caritas w intencji ubogich, chorych i samotnych oraz w intencji wolontariuszy i darczyńców. Dziś po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 na terenie przy kościele odbywa się kiermasz ciast pod nazwą „Ciastko św. Wincentego”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla ubogich z naszej parafii. Całą akcję organizują Siostry Miłosierdzia. Przy tej okazji warto przypomnieć, że w naszej parafii wiele rodzin żyje w trudnej sytuacji materialnej, świadczą o tym zgłoszenia o pomoc materialną do Parafialnego Zespołu Caritas, który działa w naszej parafii od 2005 r. Z ofiar wiernych – z tej puszki, która jest pod chórem pomagamy także finansowo rodzinom o małych dochodach na leki, żywność, opłaty związane z utrzymaniem mieszkania. Udzielamy też pomocy doraźnej. To wszystko możemy czynić dzięki ofiarności parafian i ludzi dobrej woli. Przy tej okazji dziękujemy osobom zaangażowanym i pracującym w Parafialnym Zespole Caritas wraz z Siostrą Emilią.

 


6. W czwartek rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego Boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

 


7. W tym tygodniu: od czwartku codziennie różaniec o godz. 17.30.

 


8. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 


9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 


10. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, godzina święta i adoracja Najświętszego Sakramentu grupy adoracyjnej po Mszy św. wieczornej.

 


11. W piątek - pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w I piątek miesiąca o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Księża przybędą z komunią św. do chorych w ich domach. Przygotowujący się do bierzmowania przychodzą w I piątek miesiąca do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00. Dzieci klas IV zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

12. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 

13. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na prowadzone prace przy kościele.

 

14. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać doroczny odpust ku czci NMP Różańcowej. Główna Msza św. odpustowa o godz. 13.00. Zapraszamy asystę procesyjną. Dzieci klas III przygotowujące się do I komunii św. w dzień odpustu zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone dzieciom różańce jako pamiątka na dzień ich I komunii św. Niech rodzice zatroszczą się, aby każde dziecko miało swój różaniec.

 

15. Ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na rzecz poszkodowanych w wyniku pożaru na greckiej wyspie Lesbos.

 

16. Dzieci otrzymują obrazki potwierdzające ich obecność na niedzielnej Mszy św.

 

17. Dzieci i ich rodziców zapraszamy na Msze św. w każdą niedzielę o godz. 11.30.

 

18. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom od Koła Żywego Różańca z ulicy Czarnieckiego, z ulicy Zwycięzców, od Grupy AA „Ewa”, z Białobrzega Dalszego oraz za ofiarę bezimienną.

 

19. Msza św. w intencji Margaretek i w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.

 

20. Bractwo Trzeźwości spotyka się w każdy wtorek o godz. 18.00, a w czwartki Grupa AA „Ewa”, również o godz. 18.00 w budynku parafialnym. Serdecznie zapraszamy na spotkania tych grup.

 

21. W dniach 17-18 października, tj. sobota i niedziela organizujemy pielgrzymkę do Wilna i Trok. Zapisy u Ks. Stanisława.

 

22. Dziś podczas Mszy św. o godz. 7.00 odbyło się poświęcenie opłatków. Z powodu trwającej pandemii już w tym tygodniu pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków do rodzin naszej parafii. Wcześniejsze, niż co roku roznoszenie opłatków wynika z konieczności przestrzegania wymogów sanitarnych, co również wpływa na zmniejszenie ilości odwiedzin jednego dnia. W najbliższym tygodniu pan Organista planuje być u rodzin w Siemnosze, Gnatach oraz na osiedlu Traugutta, po stronie muzeum Żołnierzy Wyklętych. Informujemy też, że można skorzystać z możliwości osobistego odebrania opłatków od pana Organisty z podaniem swojego adresu, aby podczas odwiedzin na danym terenie można było pominąć te domy czy mieszkania, z których ktoś już odebrał opłatki.

 

23. Zapraszamy do udziału w VI Ostrołęckim Biegu Papieskim na dystansie 3 km, który odbędzie się w niedzielę 11 października, aby poprzez Bieg oddać hołd Wielkiemu Polakowi, św. Janowi Pawłowi II, Patronowi Ostrołęki w przypadającą w tym roku 100 rocznicę urodzin Papieża, 6. rocznicę Jego kanonizacji i 15. rocznicę śmierci. Bieg będzie wiódł po malowniczych i historycznych miejscach Starego Miasta Ostrołęki. Start i meta usytuowane będą przy pomniku Papieża Jana Pawła II przy naszym kościele. Zapisy elektroniczne na stronie klubu UKS Clan lub Protimer (czyt. Protajmer) już otwarte i potrwają do czwartku 8 października lub do wyczerpania limitu miejsc. Więcej informacji w gablocie przykościelnej i na stronie organizatora -Uczniowskiego Klubu Sportowego Clan działającego przy II LO Ostrołęce.

 

24. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

25. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Anna Glinka, lat 89 z Białobrzega Dalszego
Śp. Antoni Kaczyński, lat 79 z Łazów z ulicy Sikorskiego


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.