s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś ofiary składane do puszek przy kościele są przeznaczone na rzecz poszkodowanych w wyniku pożaru na greckiej wyspie Lesbos.


2. W tym tygodniu: codziennie różaniec o godz. 17.30.


3. Jutro wspomnienie św. Siostry Faustyny.


4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.


5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.


6. Mijają kolejne dni październikowe – czy mijają nam z różańcem świętym w ręku? Zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17.30. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i smutku. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domu rodzinnego.

 


7. Dziękujemy wspólnotom parafialnym, a także wszystkim parafianom, którzy włączyli się w edycję akcji „Ciastko św. Wincentego". Zebrane środki finansowe będą przeznaczone na potrzeby najuboższych rodzin z terenu naszej parafii.

 


8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Kółek Różańcowych.

 


9. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne i jednorazowe oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok.

 


10. Kolejny pogrzeb dzieci utraconych w najbliższą sobotę 10 października br. Msza św. za rodziców i za dzieci zmarłe przed narodzeniem zostanie odprawiona o godz. 10.00 w naszym kościele. Po Mszy św. urna z prochami zostanie pochowana na cmentarzu parafialnym w grobowcu dzieci utraconych.

 


11. Za tydzień w niedzielę, 11 października, będziemy obchodzili kolejny 20. Dzień Papieski, pod hasłem „Totus Tuus” Jest to dzień, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę. Zwracamy się z prośbą o złożenie ofiary do puszki przy kościele na fundusz stypendialny w przyszłą niedzielę.

 


12. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 


13. Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę w ubiegłą sobotę i niedzielę zostanie odprawiona w niedzielę 11 października o godz. 13.00. Bóg zapłać również pielgrzymom za ofiarowane dwie pateny dla ministrantów przy udzielaniu komunii św.

 


14. Zwracamy się z prośbą, aby już powoli porządkować groby. Śmieci należy wynosić do kontenerów. Nie wolno pozostawiać śmieci na innych grobach, między grobami, czy pod parkanem. Pozwoli to bez przeszkód w wywiezieniu śmieci. Starajmy się być gospodarzami tego cmentarza i dbajmy o porządek. Prosimy też, aby nie przynosić na groby wianków i kwiatów z tworzyw sztucznych. Unikajmy przesady. Zmarłym nie potrzeba dużej ilości zniczy, ale potrzebna jest im nasza modlitwa. Jest i tak, że wielu pojawia się na cmentarzu tylko z okazji Wszystkich Świętych. Na teren cmentarza nie wjeżdżajmy samochodami, nie wprowadzajmy psów, nie palmy papierosów. Cmentarz jest miejscem świętym. Zachodźmy często na cmentarz i po przyjęciu Komunii św. Zachowajmy nasz polski obyczaj pójścia na cmentarz po Mszy św. niedzielnej do swoich bliskich.

 


15. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej, z Drężewa z ulicy Cisowej, z ulicy Szpitalnej, Lipowej, Jodłowej, Sienkiewicza blok nr 3, z ulicy Traugutta blok nr 16 i od Koła Żywego Różańca z ulicy Otok i Słoneczna.

 


16. Pan Organista w tym tygodniu będzie z opłatkami dalej u rodzin na Osiedlu Traugutta wraz z blokami oraz w Białobieli.

 


17.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 


18. W dzień naszego parafialnego odpustu możemy uzyskać odpust zupełny. Będąc w stanie łaski uświęcającej możemy go ofiarować za siebie, albo za jedną osobę zmarłą. Aby uzyskać ten odpust odmówmy teraz wspólnie modlitwy przypisane do tego odpustu: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo …, w intencjach Ojca Świętego: Pod Twoją obronę ...

 


19. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Irena Szabłowska, lat 97 z ulicy Sienkiewicza blok nr 3
Śp. Jerzy Parzych, lat 68 z ulicy Kościuszki


„W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.