s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Obchodzimy dziś kolejny 20. Dzień Papieski, pod hasłem „Totus Tuus” poświęcony popularyzacji nauczania św. Jana Pawła II. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej do puszek przy kościele przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. '


2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Kółek Różańcowych.


3. We wtorek różaniec fatimski o godz. 17.30. Msza św. i procesja z figurą MB Fatimskiej.


4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.


5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. wieczorną.


6. W środę Dzień Edukacji Narodowej, nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.


7. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa.

 


8. W piątek powrócimy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 42 laty, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.

 


9. Za tydzień przeprowadzane będą w całej Polsce obliczenia niedzielnych praktyk religijnych: obecności wiernych w kościele na Mszach św. i przystępujących do komunii św.
10. Porządkujmy cmentarz grzebalny. Bardzo prosimy czynić to przez najbliższe dni. Nie wolno odkładać na ostatnie dni, gdyż w ostatnie dni mogą być trudności z wywiezieniem śmieci. Śmieci prosimy wynosić do kontenerów, a nie pod parkan, czy pomiędzy groby.

 


11. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i podzwonne oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok. W listopadzie przed wszystkimi Mszami św. w niedziele. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.

 


12. Zapraszamy dziś i przez cały tydzień przy okazji nabożeństw do spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, ale pomyślmy o tym wcześniej.

 


13. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

 


14. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z Zabrodzia z ulicy Planetarnej, z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej, z ulicy Traugutta blok nr 16A, z Białobieli z ulicy Sosnowej i z Zabrodzia z ulicy Stacha Konwy.

 


15. Bractwo Trzeźwości przy naszej parafii zaprasza wszystkich, którym leży na sercu trzeźwość w rodzinach i naszej Ojczyźnie, na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00 w budynku parafialnym.

 


16. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie koła parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 


17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Idziemy”.

 


18. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


  Śp. Leszek Jaworowski, lat 79 z ulicy Łęczysk
  Śp. Radosław Grochocki, lat 36 z ulicy Orzeszkowej blok nr 1       


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.