s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego jest okazją do modlitwy za fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. Warto przypomnieć, że nasza parafia powstała w 1399 r., czyli ma 621 lat, a obecny nasz kościół w stylu barokowym zbudowany w latach 1647-1660 został konsekrowany w 1696 r. przez biskupa płockiego Andrzeja Chryzostoma Załuskiego. Wspominamy dziś z wielkim szacunkiem fundatorów naszej świątyni, dzięki którym mamy się gdzie spotykać na modlitwę. Ze szczególną wdzięcznością myślimy o tych, którzy dziś, przez składane ofiary i inną pomoc, dbają o jej utrzymanie i piękno. O tych, którzy ją sprzątają, dekorują i uważają ją za swój dom modlitwy. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga. Chcemy dziś również zastanowić się wspólnie, czy ta świątynia znajduje należne miejsce w moim sercu i czy ja w tej świątyni mam swoje miejsce.

 

2. Jeszcze do soboty włącznie różaniec o godz. 17.30.

 

3. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

4. W środę 95. rocznica powstania naszej diecezji łomżyńskiej.

 

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. wieczorną.

 

6. W listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

 

7. W tym roku jednak znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie apelujmy o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości. Apelujemy również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę.

 

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą tak jak w każdą niedzielę.

 

9. W poniedziałek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele będą o godz.: 6.30; 7.00; 8.00; 10.00; 12.00; 16.30; i 18.00.

 

10. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny nie będzie żadnych nabożeństw na naszym cmentarzu parafialnym.

 

11. Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.

 

12. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i podzwonne oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok. W listopadzie przed wszystkimi Mszami św. w niedziele. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.

 

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z ulicy Kościuszki, z Zabrodzia z ulicy Planetarnej oraz od Koła Żywego Różańca żeńskiego z Białobieli.

 

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Idziemy” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

15. Módlmy się w intencji fundatorów i ofiarodawców naszego kościoła, w intencji tych którzy dbali o tę naszą świątynię w intencji zmarłych parafian oraz w intencji naszych bliskich zmarłych.

 

16. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Elżbieta Wróblewska, lat 57 z ulicy Sienkiewicza blok nr 22
Śp. Marek Bąkowski, lat 59 z ulicy Sobieskiego
Śp. Halina Majewska, lat 65 z ulicy Traugutta blok nr 16A
Śp. Czesława Dąbrowska, lat 73 z ulicy Bojowników


W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.