s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji wszystkich prześladowców. Dziś modlitwą ogarniamy prześladowanych chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Doświadczają ciągłych prześladowań i represji. Atakami zagrożone są ich domy i kościoły. Żyją często w bardzo trudnych warunkach. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek przy kościele, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju. Za złożone dziś ofiary do puszek na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

2. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

4. W środę, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości – 102. rocznica odzyskania niepodległości po długich latach zaborów i niewoli. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich na modlitwę za Ojczyznę. Na domach postarajmy się umieścić flagi narodowe. W środę Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. We wszystkich kościołach naszej diecezji o godz. 11.00 zabiją dzwony.

 

5. W środę przypada 9. rocznica ogłoszenia Biskupem Diecezjalnym - Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w naszych modlitwach.

 

6. W piątek o godz. 17.30 różaniec fatimski.

 

7. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, aby wspomagać naszych braci należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się. Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna. Wypominki nadal można zgłaszać u Księży w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

8. Msza św. w intencji Margaretek i w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona w środę 11 listopada o godz. 18.00.

 

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół bezimiennemu ofiarodawcy oraz spoza parafii.

 

10. Po okresie konserwacji w pracowni konserwatorskiej w Krakowie powróciły już na swoje miejsce trzy zabytkowe obrazy z naszego kościoła: św. Barbara i Trójca święta znajdujące się na prezbiterium oraz św. Walenty, obraz znajdujący się pod chórem.

 

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Idziemy” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

12. Do nabycia są kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

13. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Marian Jarka, lat 80 z ulicy Sienkiewicza
Śp. Józef Głażewski, lat 89 z Antoń z ulicy Mazurskiej
Śp. Halina Gadomska, lat 85 z Zabrodzia z ulicy Stacha Konwy
Śp. Krzysztof Dmoch, lat 61 z Łazów
Śp. Edward Kowalczyk, lat 86 z ulicy Kurpiowskiej
Śp. Sławomir Chrzanowski, lat 69 z ulicy Reymonta blok nr 2


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.