s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. W naszej parafii czcimy dziś Patrona Parafii – św. Mikołaja. Prosimy o Boże błogosławieństwo dla naszej wspólnoty parafialnej za wstawiennictwem św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

 

2. Tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, świątyń, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary składane dziś do puszek przy kościele są przeznaczane m.in. na naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Posługujący na Wschodzie duszpasterze, bracia i siostry zakonne otrzymane wsparcie przeznaczają też na stołówki, sierocińce, rekolekcje młodzieżowe, pielgrzymki, wakacyjne spotkania z Bogiem dla dzieci i młodzieży oraz pomoc osobom potrzebującym i starszym. Aktualnie Kościołowi za wschodnią granicą służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr zakonnych i 40 braci zakonnych z Polski oraz osoby świeckie. Do biura Zespołu napływają pisemne prośby z diecezji, parafii oraz ze zgromadzeń zakonnych pracujących na Wschodzie: z Litwy, Łotwy i Estonii, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Kazachstanu i z krajów Azji Środkowej. Niech nasza hojność będzie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności.

 

3. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30 (roraty), 8.00, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.00. Godzinki o 6.00 rano. Dzieci klas trzecich we wtorek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30 lub 18.00. Dzieci będą miały poświęcone medaliki jako pamiątka na dzień ich I komunii św. Niech rodzice zatroszczą się, aby każde dziecko miało swój medalik.

 

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

5. W przyszłą niedzielę różaniec fatimski o godz. 17.30.

 

6. W przyszłą niedzielę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

 

7. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia codziennie w dni powszednie o godz. 6.00 rano Godzinki do Matki Bożej i o godz. 6.30 Msza św. roratnia. Serdecznie zapraszamy na roraty.

 

8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Trwać będą do środy włącznie. Tak rozplanujmy swoje zajęcia i obowiązki, aby brać udział codziennie w tych rekolekcjach. Szczegółowy program rekolekcji zostanie podany za tydzień.

 

9. Bóg zapłać za ofiary złożone ma kościół ofiarodawcom z ulicy Jodłowej, z Białobieli z ulicy Leśnej oraz za większą ofiarę bezimienną.

 

10. Bóg zapłać za ofiary, które są składane do skarbony w kaplicy wieczystej adoracji na utrzymanie tej kaplicy, jak również za inne ofiary składane do tej skarbony.

 

11. Wypominki za dusze naszych zmarłych można nadal zgłaszać do Księży w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

12. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

13. Dziękujemy grupom apostolskim za włączenie się w Caritasową akcję „Tytka charytatywna” na Święta Bożego Narodzenia. Przygotowano paczki żywnościowe i koperty życia dla osób samotnych, starszych i bezdomnych, które zostaną przekazane na święta. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w to dobre dzieło pomocy.

 

14. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając świecę Caritas niesiemy pomoc dzieciom z rodzin najuboższych.

 

15. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Idziemy”.

 

16. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

17. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Henryk Garliński, lat 69 z ulicy Reymonta blok nr 1
Śp. Leszek Daniłowicz, lat 68 z ulicy Szpitalnej
Śp. Zofia Kamińska, lat 62 z ulicy Kościuszki
Śp. Barbara Sagała, lat 66 z ulicy Sienkiewicza blok nr 49A
Śp. Wiesława Sasin, lat 88 z ulicy Orzeszkowej blok nr 1
Śp. Krzysztof Jaskólski, lat 11 z ulicy Wiązowej


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.