s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie. Od czwartku, wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.  

 

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty.  

 

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.  

 

4. Zapraszamy wszystkich na rekolekcje adwentowe do środy włącznie. Rozkład nabożeństw zamieszczony jest w gablocie przy kościele oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Msze św. będą odprawiane w poniedziałek, wtorek i środę w tych samych godzinach: o godz. 6.30 (roraty), 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30.

 

5. Spowiedź codziennie na pół godziny przed Mszą św.

 

6. Prosimy wszystkich, by tak rozplanować swoje zajęcia, aby każdy mógł być codziennie na rekolekcjach i u spowiedzi.

 

7. W piątek dziewiąta rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.   

 

8. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając świecę Caritas niesiemy pomoc dzieciom z rodzin najuboższych. Nie odkładajmy kupna tej świecy na ostatnie dni przed świętami, ale zatroszczmy się, aby nabyć ją wcześniej.  

 

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół ofiarodawcom z Łazów z ulicy Sikorskiego, z Białobrzega Bliższego, z ulicy Sienkiewicza blok nr 11 oraz za ofiarę spoza parafii. Bóg zapłać za te ofiary, które wpływają na konto parafialne.

 

10. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

 

11. Już dziś podajemy do wiadomości, że w tym roku, ze względu na przepisy sanitarne, będą dwie Pasterki: o godz. 22.00 i o północy.

 

12. Chrzty będą udzielane w I dzień Świąt Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna oraz spisanie aktu chrztu w najbliższą sobotę o godz. 8.30.

 

13. Kościół jest ogrzewany, prosimy pamiętać o zamykaniu drzwi, szczególnie w dni powszednie.

 

14. Urząd Miasta zaprasza wszystkich samotnych, starszych i potrzebujących wsparcia na Wigilię Miejską z dostawą do domu. Bliższe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń.

 

15. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Idziemy”.

 

16. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

17. Panu Bogu za pośrednictwem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej polecajmy wszystkie nasze intencje, módlmy się o owoce tych rekolekcji, o dobrą spowiedź: „Pod Twoją obronę ...”

 

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.