s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania,
w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela?

 


2. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

 


3. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu.

 


4. Święta Narodzenia Pańskiego są również doskonałą okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świąt nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem ponad 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.

 


5. W czwartek - w Wigilię - Msze św. o godz. 6.30 ostatnie roraty, o godz. 7.00 i 16.00.

 


6. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki o godz. 22.00 i o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Przy Wieczerzy Wigilijnej zachowajmy nasze chrześcijańskie zwyczaje. Wigilię rozpoczynamy wspólną modlitwą przy zapalonej świecy. Jedno miejsce wolne przy stole – to znak pamięci o tych, których zabrakło. Odczytać należy tekst Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, a następnie dzielimy się opłatkiem składając życzenia. Zachowujemy post i nie podajemy żadnych napojów alkoholowych. Wspólnie śpiewajmy kolędy.

 


7. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 


8. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

 


9. Przed Pasterką o północy na pół godziny wcześniej nabożeństwo Słowa Bożego i wspólny śpiew kolęd.

 


10. Msze św. w pierwszy i w drugi dzień świąt będą w tych samych godzinach jak w każdą niedzielę. Wierni, którzy na Pasterce przystąpią do Komunii św. mogą po raz drugi przystąpić w ciągu dnia.

 


11. Na Pasterce taca przeznaczona będzie na fundusz obrony życia. W ciągu dnia na cele parafialne, a w drugi dzień Świąt na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji.

 


12. Bóg zapłać za wszelką pomoc w przeżywaniu rekolekcji oraz za okazaną pomoc dla plebanii.

 


13. Chrzty będą udzielane w I dzień Świąt o godz. 13.00.

 


14. Bóg zapłać ludziom dobrej woli, którzy otworzyli swe serca, za składane dary i ofiary dla potrzebujących rodzin.

 


15. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia w Święto Świętej Rodziny na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój jubileusz małżeństwa, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

 


16. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcom z ulicy Warszawskiej oraz z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej.

 


17. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Joga Ram z Antoń oraz Nadleśnictwu Ostrołęka za ofiarowane choinki do kościoła. Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się w przygotowanie żłóbka i wystroju kościoła.

 


18. Informujemy, że tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda odbędzie się w późniejszym terminie, wówczas, gdy pozwolą na to przepisy państwowe i kościelne. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za rodziny, za chorych, cierpiących i wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

 


19. Kto nie posiada jeszcze poświęconego opłatka może zgłosić się do Pana Organisty, bądź do zakrystii.

 


20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Idziemy” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 


21. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:


Śp. Henryk Kiereś, lat 68 z ulicy Farnej


W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.