s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

_________ ... _________

Module Dekrety Epidemia

_________ . . _________

Module Komunikaty Episkopat

POST i MODLITWA

Bp Stepnowski POST MODLITWA 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

 

2. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w środę w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach św. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jest to znak, że przyjmujemy Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Wyrażamy przez to, że nowo narodzony Chrystus został przyjęty w naszym domu i obdarza jego mieszkańców swoim błogosławieństwem.

 

3. Jest to zarazem Misyjny Dzień Dziecka. Zechciejmy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze, z dala od zdobyczy cywilizacji, a często także, z powodu braku środków, bez możliwości edukacji czy podjęcia koniecznego leczenia. Zebrane w środę podczas Mszy św. ofiary zostaną przeznaczone na misje święte.

 

4. W Ostrołęce z powodu obostrzeń sanitarnych tradycyjny Orszak Trzech Króli nie przejdzie ulicami miasta. Ufamy, że za rok wszystko wróci do normy i ponownie spotkamy się w drodze do stajenki. Tegoroczny orszak w Ostrołęce będzie miał formę modlitewną. W środę 6 stycznia w naszym kościele o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczestników i organizatorów dotychczasowych orszaków, a po Mszy św. będzie śpiew kolęd i rozdane zostaną korony, aby zaakcentować to wydarzenie.

 

5. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia.

 

6. Bóg zapłać za złożone ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Jodłowej, Gospodarczej, z ulicy Sienkiewicza blok nr 18, z Białobieli z ulicy Turkusowej, z Łęgu Przedmiejskiego z ulicy Jabłoniowej oraz za ofiarę bezimienną.

 

7. Chrzty będą udzielane za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

8. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Ireneusz Podolak, lat 85 z ulicy Szpitalnej blok nr 1A
Śp. Jerzy Żegliński, lat 67 z ulicy Łęczysk
Śp. Alina Białobrzeska, lat 73 z Białobrzega Dalszego z ulicy Mostowej


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.