s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

+ BIERZMOWANIE 2021 +

 

MOD Bierzmowanie

 

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

Życzenia Świąteczne Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego:  


Umiłowani Bracia i Siostry,
Wiadomość o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa przemieniła Apostołów i napełniła ich serca radością. Zrozumieli bowiem patrząc na pusty grób Zbawiciela, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia.


Niech wielkanocna radość, pomimo różnych lęków, także powodowanych pandemią, stanie się udziałem nas wszystkich.
Niech wielkanocny pokój, przyniesiony światu przez Syna Bożego, zagości na stałe w naszych sercach.
Niech wielkanocny czas będzie okazją do wielbienia Boga i doświadczania Jego miłości w codziennym życiu.
Wraz z Biskupem Tadeuszem życzymy Wam – Umiłowani Diecezjanie – błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz żywej wiary, która pozwoli z nową nadzieją patrzeć w przyszłość.


                                             
                                                                       Wasz Biskup               + Janusz Stepnowski 

 

 

1. Dziękujemy wszystkim, którzy skierowali życzenia do Księży i dla całej naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i pamięć. Odwzajemniamy się naszą pamięcią w modlitwie.

 

2. Dziś i jutro Msze św. są odprawiane w tych samych godzinach jak w każdą niedzielę.


3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Zachęcamy także do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą Oktawę Wielkanocy.

 

4. Zachęcamy wszystkich do przyjmowania Komunii św. przez dłuższy okres, a zwłaszcza w przyszłą niedzielę – w Święto Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus w objawieniu Świętej Siostrze Faustynie zapewnił, że kto przyjmie Komunię świętą w Święto Miłosierdzia – ten dostąpi odpuszczenia kar i win. Przygotowujemy się do tej uroczystości odmawiając Nowennę z Koronką – codziennie ze Mszą św. wieczorną. Odmawiajmy ją również w naszych domach – wspólnie z całą rodziną.

 

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy brali udział w liturgii i adoracji podczas Wielkiego Tygodnia: grupom apostolskim, modlitewnym, młodzieży i mężczyznom adorującym oraz za straż przy Grobie Pana Jezusa.

 

6. Bóg zapłać całej służbie liturgicznej. Bóg zapłać Ks. Krzysztofowi, Siostrze Joannie, Panu Kościelnemu oraz innym osobom za urządzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za wystrój ołtarzy. Uprzejmie dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty oraz tym, którzy przynieśli kwiaty do kościoła.

 

7. Dzieci, które zbierały jałmużnę wielkopostną do skarbonek – przynoszą te skarbonki do kościoła w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30.

 

8. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

 

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

10. Kochani Siostry i Bracia! Mili Goście i Drodzy Parafianie! Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. „Pokój Wam, nie bójcie się” – to wielkanocne pozdrowienie nabiera dziś nowego znaczenia. Zmartwychwstały Chrystus przynosi nam w darze swój pokój, dzięki któremu możemy przezwyciężać wszelką niepewność i lęk, jaki dziś zagościł w świecie. Niech Moc płynąca z Krzyża i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa napełni nas na nowo nadzieją, prawdziwym pokojem i radością. Bądźmy świadkami pustego grobu, jasności poranka wielkanocnego i za św. Tomaszem z wiarą powtarzajmy: Pan mój i Bóg mój. Wszystkim życzymy radosnych i błogosławionych Świąt.

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.