s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

+ BIERZMOWANIE 2021 +

 

MOD Bierzmowanie

 

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele nazw: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

 

2. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

 

3. Zapraszamy dziś wszystkich na nabożeństwa i do przyjmowania Komunii św. Pan Jezus w objawieniu Świętej Faustynie zapewnił, że kto przyjmie Komunię świętą w Święto Miłosierdzia – ten dostąpi odpuszczenia kar i win. Przygotowywaliśmy się do tej uroczystości odmawiając Nowennę z Koronką – codziennie ze Mszą św. wieczorną. Odmawiajmy ją również w naszych domach – wspólnie z całą rodziną. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

 

4. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 77. Tydzień Miłosierdzia. Dziś zbierane są tradycyjnie ofiary do puszek na Caritas, na cele dobroczynne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

 

5. We wtorek różaniec fatimski o godz. 17.30.

 

6. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół ofiarodawcom z ulicy 22 lipca, z Łazów z ulicy Sikorskiego, z Białobieli z ulicy Ukośnej, z Gnatów, z ulicy Reymonta blok nr 7, z ulicy Zagłoby oraz spoza parafii.

 

9. Msza św. w intencji Margaretek i w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 18 kwietnia o godz. 10.00.

 

10. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem XIII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

 

11. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw.

 

12. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Zespół W Mocy Uwielbienia.

 

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer tygodnika „Idziemy”.

 

14. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Celina Mazurkiewicz, lat 71 z ulicy Reymonta blok nr 2
Śp. Jan Wojciechowicz, lat 83 z ulicy Traugutta blok nr 4A
Śp. Anna Marianna Piersa, lat 89 z Gnatów


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.