s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

+ BIERZMOWANIE 2021 +

 

MOD Bierzmowanie

 

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

 

2. Dziś rocznica I komunii św. dzieci klas czwartych. Uroczysta Msza św. o godz. 14.30.

 


3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00.

 


4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 


5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

6. Zapraszamy na Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która połączona jest nabożeństwem wieczornym.

 

7. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele podczas nabożeństwa majowego lub prywatnie odmawiajmy ją w domu. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw.

 

8. Msza św. w intencji Margaretek i w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 23 maja o godz. 10.00.

 

9. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcom z ulicy Szpitalnej, Dolnej, Zwycięzców, Obrońców, Łęczysk, od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego, z ulicy Sienkiewicza blok nr 13, z ulicy Sienkiewicza blok nr 3, z ulicy Nadnarwiańskiej blok nr 2A, z ulicy Sienkiewicza blok nr 24/26 oraz spoza parafii.

 

11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarowane kwiaty do kościoła ofiarodawcom z Antoń: Panu Andrzejowi Krukowskiemu i Panu Wiesławowi Pędzichowi.

 

12. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00 i po Mszy św. na spotkanie organizacyjne w związku z sakramentem bierzmowania.

 

13. Rozpoczynają się zapisy na VII Ostrołęcki Bieg Papieski, planowany 6 czerwca ulicami starego miasta, aby oddać hołd wielkiemu Polakowi św. Janowi Pawłowi II - Patronowi Ostrołęki. Start i meta będą przy pomniku Jana Pawła II przy naszym kościele. Udział w biegu jest nieodpłatny. Limit osób startujących zależny będzie od wytycznych dotyczących obostrzeń wynikających z pandemii, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy potrwają do 3 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc, w przypadku wolnych miejsc lub rezygnacji zgłoszonych uczestników, będzie możliwość zapisu na miejscu w dniu zawodów. Więcej informacji na stronie Organizatora Uczniowskiego klubu Sportowego działającego przy II LO w Ostrołęce oraz w gablocie przykościelnej.

 

14. Liceum Klasyczne w Ostrołęce oraz Biuro Radia Maryja zapraszają młodzież z Ostrołęki i okolic na pielgrzymkę młodych słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 22 maja 2021 r. Bliższe informacje zamieszczone są na tablicy ogłoszeń.

 

15. Prezydent Miasta Ostrołęki przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 i zachęca mieszkańców do udziału w nim. Można to zrobić przez Internet lub w punktach spisowych zlokalizowanych w budynkach Urzędu Miasta Ostrołęki przy: a) pl. Gen. Bema 1, b) ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 15 (Wydział Geodezji i Kartografii), c) ul. Tadeusza Kościuszki 45 (Biuro Ewidencji Ludności). W maju rozpoczną pracę rachmistrzowie spisowi. Na razie będą wyłącznie dzwonić do mieszkańców. Połączenia będą tylko z jednego numeru telefonu 22 828 88 88. Jeśli rachmistrz zadzwoni, nie można mu odmówić. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Nie trzeba czekać na telefon rachmistrza – warto się spisać samodzielnie przez Internet na stronie spis.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 22 279 99 99.

 

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

17. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Czesław Pędzich, lat 88 z Zabrodzia z ulicy Bielskiej
Śp. Henryka Zalewska, lat 80 z ulicy Warszawskiej
Śp. Henryk Kochanek, lat 88 z ulicy Padlewskiego
Śp. Wincenty Załuska, lat 94 z ulicy Traugutta
Śp. Czesław Królicki, lat 66 z ulicy Sienkiewicza blok nr 24/26


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.