s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

+ BIERZMOWANIE 2021 +

 

MOD Bierzmowanie

 

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

 

2. Dziś za udział w śpiewie hymnu do Ducha Świętego będąc w stanie Łaski Bożej można uzyskać odpust zupełny.

 

3. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane jutro o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Godzinki do Matki Najświętszej o godz. 6.00. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

 

4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 


5. W środę 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.

 


6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 


7. W piątek, 28 maja, przypada rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie przygotowujmy się do jego beatyfikacji.

 


8. W przyszłą niedzielę, 30 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Trójcy i jednocześnie w naszej parafii odpust Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa o godz. 13.00. Zapraszamy asystę procesyjną.

 


9. Procesja Bożego Ciała będzie tymi samymi ulicami, jak co roku. Prosimy przygotować ołtarzyki w tych samych miejscach.

 


10. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 16.00 i po Mszy św. na spotkanie organizacyjne w związku z sakramentem bierzmowania.

 


11. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Juranda, Bukowej, Traugutta, Spokojnej, Sienkiewicza blok nr 30A oraz z Dobrołęki.

 


12. Dziś kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy dziś do spowiedzi tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”.

 


13. Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na uroczystą Mszę św. w intencji bohaterów poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831 r. Msza św. zostanie odprawiona w środę 26 maja o godz. 16.00 na Fortach Bema przy ul. Warszawskiej 2A, w 190 rocznicę bitwy pod Ostrołęką.

 


14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer tygodnika „Idziemy”.

 


15. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:


Śp. Ryszard Kamionowski, lat 76 z ulicy Podbipięty


„W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.