s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

+ BIERZMOWANIE 2021 +

 

MOD Bierzmowanie

 

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

 

2. Dziś również w naszej parafii odpust Nawiedzenia NMP. Naszej Patronce polecajmy wszystkie nasze intencje. Uroczysta suma odpustowa o godz. 13.00. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

3. Jeszcze jutro o godz. 18.00 odprawimy ostatnie majowe nabożeństwo. W najbliższy wtorek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 Msza św. i będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

 

4. We wtorek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

 

5. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

7. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała będą w tych samych godzinach, jak w niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz.13.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. z godz. 11.30 ulicami miasta, jak w latach poprzednich: Farna, Plac Bema, Berka Joselewicza, Mazowiecka, Paderewskiego, Łęczysk, Plac 1 Maja, Kościuszki, Świętokrzyska, Plac Papieża Jana Pawła II. Prosimy przygotować ołtarzyki. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Prosimy nie stawiać samochodów na trasie procesji.

 

8. Prosimy o dostarczenie brzózek do ołtarzyków.

 

9. Próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem dla dzieci będzie we wtorek o godz. 17.00. Próba sypania kwiatków będzie przy kościele.

 

10. Zapraszamy na nieszpory codziennie po Bożym Ciele o godz. 18.00 przez całą Oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

11. W Boże Ciało odbędzie się Wieczór Uwielbienia po Mszy św. o godz. 18.00 prowadzony przez Zespół W Mocy Uwielbienia.

 

12. W czwartek – I czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Adoracja Najświętszego Sakramentu grupy adoracyjnej po Mszy św. wieczornej.
13. W piątek – I piątek miesiąca. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, szczególnie w tym miesiącu Mu poświęconym. Msze św. w I piątek miesiąca o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Księża przybędą do chorych z komunią św. w ich domach.

 

14. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 7.00 rano.

 

15. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

16. Msza św. w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona w Boże Ciało o godz. 11.30, z racji 2. rocznicy powstania kaplicy wieczystej adoracji.

 

17. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Warszawskiej, Zwycięzców, z Białobieli z ulicy Sosnowej, z ulicy Reymonta blok nr 9 – dwie ofiary, z ulicy Sienkiewicza blok nr 18, z Białobieli z ulicy Łąkowej, z ulicy Traugutta blok nr 16, z Siemnochy, z Gnatów, z ulicy Sienkiewicza blok nr 22, z ulicy Szpitalnej oraz z ulicy Nowomiejskiej.

 

18. Za tydzień ofiary składane do puszek przy kościele będą przeznaczone na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

19. W przyszłą niedzielę odbędzie się VII Ostrołęcki Bieg Papieski, aby oddać hołd wielkiemu Polakowi św. Janowi Pawłowi II - Patronowi Ostrołęki. O godz. 13.00 Msza św. Start i meta będą przy pomniku Jana Pawła II przy naszym kościele. Więcej informacji na stronie Organizatora Uczniowskiego klubu Sportowego działającego przy II LO w Ostrołęce oraz w gablocie przykościelnej.

 


20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer tygodnika „Idziemy”.

 


21. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:


Śp. Aniela Pałka – Browińska, lat 86 z ulicy Paderewskiego


„W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”


22. W dzień odpustu parafialnego naszej Patronce Maryi polecajmy wszystkie nasze intencje, całą naszą wspólnotę parafialną i wołajmy: „Pod Twoją obronę …”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.