s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

Modlitewna Grupa Kontemplacyjna powstała przy parafii pw. Nawiedzenia NMP (Fara) w 2010r.

 

Grupa modlitewna skupia ludzi, którzy poszukują osobistego spotkaniaz Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną. W ramach działalności grupy można zapoznać się dwiema drogami prowadzącymi do kontemplacji: Modlitwą Pustych Rąk oraz Modlitwą Jezusową zwaną też Modlitwą Serca. Nie tworzymy ścisłej formalnej struktury, lecz grupę osób chętnych w praktykowaniu modlitwy wewnętrznej. Każdy przychodzi kiedy może, bez sprawdzania tzw. „listy obecności"

 

Spotkania odbywają się w co drugą środę każdego miesiąca o godzinie 19:00, w salce w Domu parafialnym przy ul. Szpitalnej (wejście z tyłu od strony parkingu).

 

Jak się modlić sercem ?

 

"Należy pozbyć się z serca natłoku myśli, sprzeciwiając się im podczas modlitwy. Nie może być bowiem tak, że tylko ustami rozmawiamy z Bogiem, nasze serce zaś zajęte jest niestosownymi myślami”. (Izajasz Pustelnik; Rozdziały o straży umysłu - Filokalia, teksty o modlitwie Serca. )

 

"Jeśli jakieś słowo modlitwy napełni cię szczególną pociechą lub skruchą, zatrzymaj się przy nim, wtedy bowiem modli się z nami nasz anioł stróż".(św. Jan Klimak, Drabina do nieba. )

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.