s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odnowa w Duchu Św.

PIELGRZYMKA WŁOCHY

 

2024 Roma 200

2024 SAN GIOVANI ROTONDO

 

Wieczory Skupienia

 2024 01 11 Patrycja Hurlak 200

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 


1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

 

2. Dziś 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W związku z tym zapraszamy dziś do kościoła na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski. Dziś również o godz. 14.45 Bieg Papieski dla uczczenia św. Jana Pawła II.

 


3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze, komórki i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

 


4. We wtorek o godz. 18.30 – po Mszy św. wieczornej - droga krzyżowa. Pójdziemy ulicami miasta: ulica Farna, Plac Bema, Berka Joselewicza, Mazowiecka, Paderewskiego, Plac 1 Maja, Berka Joselewicza, Plac Bema, ul. Kościuszki, Świętokrzyska i wrócimy przed kościół, gdzie przy pomniku Papieża zakończymy drogę krzyżową. Serdecznie wszystkich zapraszamy na tę drogę krzyżową.

 

5. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek nabożeństwo o godz. 17.30, a w Wielką Sobotę o godz. 18.30.

 

6. Spowiedź w Triduum Paschalne od godz. 16.00. Dziś i w najbliższe dni do środy spowiadamy rano i wieczorem. Podczas Triduum Paschalnego komunia św. udzielana jest tylko podczas nabożeństwa wieczornego. Rano nie ma nabożeństw.

 

7. W Wielki Piątek będzie droga krzyżowa w kościele o godz. 10.00, ale komunia św. będzie tylko na nabożeństwie wieczorem.

 

8. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja Krzyża Świętego. Za uczczenie Krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. 

 

9. Podczas nabożeństwa Adoracji Krzyża w Wielki Piątek składane ofiary przeznaczone będą na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę również zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do nabożeństwa wieczornego.

 

10. Starajmy się całymi rodzinami uczestniczyć w nabożeństwach Męki Pańskiej i przystępować do komunii św. Będąc w stanie łaski Bożej możemy przystępować przez dłuższy okres czasu do komunii, a zwłaszcza w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 

11. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie. W Wielki Czwartek wspólna adoracja będzie trwała do godz. 22.00.

 

12. W Wielki Czwartek do przewodniczenia w adoracji po nabożeństwie wieczornym zapraszamy Grupę Adoracyjną.

 

13. W Wielki Piątek wspólna adoracja będzie od godz. 7.00 rano do 22.00.

 

14. W Wielki Piątek od godz. 7.00 do 9.00 zapraszamy do adoracji mieszkańców z Osiedla Łęczysk. 

 

15. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z Koronką.

 

16. W Wielki Piątek po nabożeństwie do godz. 21.00 do przewodniczenia w adoracji zapraszamy Grupę Adoracyjną, od 21.00 do 22.00 zapraszamy do przewodniczenia w adoracji młodzież i Domowy Kościół.

 

17. W Wielką Sobotę do adoracji od godz. 7.00 do 9.00 zapraszamy mieszkańców Osiedla Leśne i Kółka Różańcowe.

 

18. Mężczyzn i starszą młodzież zapraszamy do adoracji w nocy w Wielką Sobotę do Rezurekcji. 

 

19. Odnowę w Duchu Świętym zapraszamy do przewodniczenia w adoracji w Wielką Sobotę od godz. 22.00 do 23.30.

 

20. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Apostolat Maryjny, Neokatechumenat i Bractwo Trzeźwości zapraszamy na wspólną adorację w Wielką Sobotę od godz. 23.30 do godz. 1.00 w nocy. Od godz. 1.00 w nocy adorują mężczyźni i młodzież, ale zachęcamy wszystkich, którzy zechcą trwać przy Panu Jezusie. 

 

21. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od godz. 8.00 do 14.00, co pół godziny.     Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 8.30 w ustalonych miejscach i o tej samej godzinie, jak co roku. Przychodząc na poświęcenie do kościoła należy najpierw pójść na adorację Pana Jezusa przy Grobie. Przy poświęceniu pokarmów składamy również tradycyjną ofiarę, w tym roku jako naszą świąteczną pomoc dla Ukrainy. O godz. 12.00 moto święconka na parkingu.

 

22.  Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

 

23. W Wielką Sobotę na nabożeństwo o godz. 18.30 przynosimy świece.

 

24. Dziś przy kościele zbierane są ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i do zdobienia ołtarzy.

 

25. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego ofiarodawcom od Koła Żywego Różańca z ulicy Okopowej, od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego oraz od Koła Żywego Różańca z Osiedla Łęczysk. 

 

26. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcy z ulicy Łęczysk 10/14, Jodłowej oraz od wspólnoty parafialnej jako ofiara anonimowa.

 

27. Podajemy porządek nabożeństw w Święta Wielkanocne: W pierwszy dzień Świąt Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Z racji Rezurekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Inne Msze św. jak w każdą niedzielę. 

 

28. Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski.

 

29. W drugi dzień Świąt Msze św. w tych samych godzinach, jak w każdą niedzielę.

 

30. O godz. 11.00 w drugi dzień Świąt będzie Msza św. na cmentarzu parafialnym za zmarłych.

 

31. Wszystkie dzieci, które podczas procesji rezurekcyjnej chcą sypać kwiaty i uczestniczyć w procesji zapraszamy na próbę w Wielką Środę – 5 kwietnia o godz. 17.00 przed kościołem.

 

32. Prosimy także zbierać kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej. Kwiaty można przynosić do Sióstr lub do zakrystii.

 

33. Składamy serdeczne podziękowanie dla sklepu z dewocjonaliami Emaus przy ul. Obrońców, Pana Jerzego Kijka, za ofiarowany paschał do kościoła.

 

34. Prosimy przygotować chorągwie i feretrony do procesji.

 

35. Zbiórka wszystkich ministrantów w środę po Mszy św. wieczornej oraz w Wielki Czwartek i Piątek po nabożeństwach wieczornych. Obecność wszystkich ministrantów jest obowiązkowa.

 

36. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcamy też do indywidualnego odmawiania Nowenny i koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

37. Wszystkie ogłoszenia i informacje nt. całego Wielkiego Tygodnia i Świąt możemy znaleźć na naszej parafialnej stronie Internetowej, jak również w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

38. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Tadeusz Kurpiewski, lat 78 z ulicy Zagłoby 
Śp. Józef Golan, lat 83 z ulicy Nowomiejskiej 

 

„W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”.


39. Módlmy się o dobre przeżywanie tych najbliższych dni. Módlmy się o łaskę przemiany serc dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu świętej spowiedzi „Pod Twoją obronę…”. 

 

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.