s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

PIELGRZYMKA WŁOCHY

 

2024 Roma 200

2024 SAN GIOVANI ROTONDO

 

Odnowa w Duchu Św.

Wieczory Skupienia

 2024 01 11 Patrycja Hurlak 200

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie, które dopiero potem wyraża się również zewnętrznie w pragnieniu obdarowywania innych. Niech nasze podarunki będą wyrazem wewnętrznej radości, a nie tylko tradycją, której trzeba za wszelką cenę uczynić zadość.

 

2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. 

 

3. Zapraszamy wszystkich na rekolekcje adwentowe do środy włącznie. Rozkład nabożeństw zamieszczony jest w gablocie przy kościele oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Msze św. będą odprawiane w poniedziałek, wtorek i środę w tych samych godzinach: o godz. 6.30 (roraty), 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Dzieci zapraszamy na Mszę o godz. 16.30, natomiast kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.30, albo na wcześniejszą.

 

4. Msza św. dla chorych i w podeszłym wieku będzie we wtorek o godz. 10.00. Udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Prosimy zatroszczyć się i pomóc w dowiezieniu chorych do kościoła.

 

5. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy we wtorek od godz. 14.00. Prosimy tylko nie zgłaszać tych, których Księża odwiedzają regularnie w I piątki miesiąca.

 

6. Spowiedź codziennie na pół godziny przed Mszą św.

 

7. Prosimy wszystkich, by tak rozplanować swoje zajęcia, aby każdy mógł być codziennie na rekolekcjach i u spowiedzi.

 

8. Od dziś, rozpoczynamy bardziej bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.

 

9. Jutro 12. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

 

10. W przyszłą niedzielę 4. Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 18.00.

 

11. W tym roku, tak jak i w ubiegłych latach, będą dwie Pasterki: o godz. 22.00 i o północy. 

 

12. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając świecę Caritas niesiemy pomoc dzieciom z rodzin najuboższych. Nie odkładajmy kupna tej świecy na ostatnie dni przed świętami, ale zatroszczmy się, aby nabyć ją wcześniej. 

 

13. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mieście uczynili”.

 

14. W czwartek, 21 grudnia przypada pierwsza rocznica śmierci Ks. Infułata Zygmunta Żukowskiego. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana o godz. 7.00.

 

15. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ulicy Nadnarwiańskiej. 

 

16. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła.

 

17. W sobotę o godz. 10.00 zebranie wszystkich ministrantów.

 

18. Prezydent Miasta oraz Przewodniczący Rady Miasta zapraszają osoby starsze, samotne, rodziny z dziećmi, młodzież na Wigilię Miejską, która odbędzie się 23 grudnia w godzinach od 14:00 do 17:00 na Placu Wolności (Scena przy Kupcu) w Ostrołęce.

 

19. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, którą rozpoczniemy tradycyjnie po świętach, czyli w środę 27 grudnia. Na wioskach kolęda będzie od godz. 8.30. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej.

 

20. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

Śp. Edward Ziemak, lat 94 z Antoń z ulicy Mazurskiej
Śp. Wanda Jaksina, lat 88 z ulicy Zagłoby
Śp. Beata Tercjak, lat 49 z ulicy Sienkiewicza blok nr 22
Śp. Wiesław Czaplicki, lat 62 z ulicy Traugutta blok nr 16A
Śp. Ryszard Trzciński, lat 65 z ulicy Szpitalnej blok nr 1A
Śp. Władysława Mąka, lat 93 z ulicy Witosa blok nr 2A  

W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.