s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

PIELGRZYMKA WŁOCHY

 

2024 Roma 200

2024 SAN GIOVANI ROTONDO

 

Odnowa w Duchu Św.

Wieczory Skupienia

 2024 01 11 Patrycja Hurlak 200

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania,
w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatni dzień Adwentu.


2. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu.

3. Na tych, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu pojednania, kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach w czasie dzisiejszych Mszy św. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

4. Święta Narodzenia Pańskiego są również doskonałą okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świąt nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem ponad 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.

5. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki o godz. 22.00 i o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Przy Wieczerzy Wigilijnej zachowajmy nasze chrześcijańskie zwyczaje. Wigilię rozpoczynamy wspólną modlitwą przy zapalonej świecy. Jedno miejsce wolne przy stole – to znak pamięci o tych, których zabrakło. Odczytać należy tekst Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, a następnie dzielimy się opłatkiem składając życzenia. Zachowujemy post i nie podajemy żadnych napojów alkoholowych. Wspólnie śpiewajmy kolędy.

6. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

7. Przed Pasterką o północy na pół godziny wcześniej nabożeństwo Słowa Bożego i wspólny śpiew kolęd.

 

8. Msze św. w pierwszy i w drugi dzień świąt będą w tych samych godzinach jak w każdą niedzielę. Wierni, którzy na Pasterce przystąpią do Komunii św. mogą po raz drugi przystąpić w ciągu dnia.


9. Na Pasterce taca przeznaczona będzie na fundusz obrony życia. W ciągu dnia na cele parafialne, a w drugi dzień Świąt na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji.

 

10. Bóg zapłać ludziom dobrej woli, którzy otworzyli swe serca, za składane dary i ofiary dla potrzebujących rodzin.

 

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcom: od Firmy Kamieniarskiej Państwa Piotrowskich z Białobieli, za ofiarę z ulicy Sienkiewicza blok nr 11 oraz z ulicy Bukowej.

 

12. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do kościoła.

 

13. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 

14. Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego będzie w przyszłą niedzielę 31 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.

 

15. Składamy serdeczne podziękowanie Nadleśnictwu Ostrołęka oraz Panu Joga Ram z Antoń za ofiarowane choinki i drzewka do kościoła. Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się w przygotowanie żłóbka i wystroju kościoła.

 

16. Kto nie posiada jeszcze poświęconego opłatka może zgłosić się do Pana Organisty bądź do zakrystii.

 

17. Dnia 6 stycznia 2024 r., ulicami miasta przejdzie 11. Orszak Trzech Króli, honorowy patronat objął Ks. Biskup Janusz Stepnowski. Orszak rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11.30 w kościele pw. Zbawiciela Świata pod przewodnictwem Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego. Następnie o godz. 12.30 orszak wyruszy z parkingu przy kościele i przejdzie ulicami: Goworowską, Kopernika, Bogusławskiego, Mostową, Kurpiowską do Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia. Po drodze orszak będzie mijał scenki tematyczne przygotowane przez uczniów ostrołęckich szkół i seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na hali pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi oddadzą – pasterze, królowie, a następnie wszyscy uczestnicy Orszaku. Po czym nastąpi radosne kolędowanie, a na uczestników Orszaku czekać będzie grochówka i orszakowe szczodraki.

 

18. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:

Śp. Andrzej Amieławski, lat 83 z ulicy Łęczysk blok nr 1


W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych, których dziś zabraknie przy wigilijnym stole: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.