s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

PIELGRZYMKA WŁOCHY

 

2024 Roma 200

2024 SAN GIOVANI ROTONDO

 

Odnowa w Duchu Św.

Wieczory Skupienia

 2024 01 11 Patrycja Hurlak 200

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2023 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to bardzo stosowny moment, aby baczniej spojrzeć na nasze rodziny. Wpatrując się w Ikonę Świętej Rodziny, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi w doczesnej pielgrzymce wiary. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi opartych na prawdziwej miłości.

 

2. Dziś pożegnamy 2023 rok i powitamy rok 2024. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. Dziś podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będzie o godzinie 18.00, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. W tym czasie warto zapytać siebie: jak wygląda moje życie, jak wygląda moja relacja z Panem Bogiem, czy i na ile wypełniam moje chrześcijańskie zobowiązanie dawania świadectwa wiary wobec bliźnich? Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 

3. Jutro, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2024. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Będąc w stanie łaski Bożej każdy może uzyskać odpust zupełny.

 

4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi od godz. 17.30 i zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

 

6. Księża przybędą do chorych z komunią św. w ich domach.

 

7. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona będzie na misje święte. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypiszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery trzech Mędrców: Kacper, Melchior i Baltazar oraz nowy 2024 rok. Jest to znak, że przyjmujemy Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Kreda jest biała i kolorowa, aby można było wypisać i na białych drzwiach naszych mieszkań. Każdy może otrzymać kredę i kadzidło składając ofiarę Panu Kościelnemu.

 

8. W Uroczystość Trzech Króli na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Dyrekcje wszystkich szkół i z Przedszkola z terenu naszej parafii oraz katechetów. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Tadeusz Bronakowski. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe na plebanii.

 

9. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 10.00.

 

10. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na kościół ofiarodawcom od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego, od Grupy AA „Ewa” oraz za ofiary składane na Kościół podczas kolędy.

 

11. Msza św. w intencji Margaretek, w intencji wszystkich adorujących Najświętszy Sakrament i we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona w sobotę 6 stycznia o godz. 10.00.

 

12. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:

            Śp. Henryk Kowalski, lat 83 z Zabrodzia z ulicy Kowalskiej

   W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.