s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odnowa w Duchu Św.

PIELGRZYMKA WŁOCHY

 

2024 Roma 200

2024 SAN GIOVANI ROTONDO

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. 

 

2. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

 

3. Dziś za udział w śpiewie hymnu do Ducha Świętego będąc w stanie Łaski Bożej można uzyskać odpust zupełny.

 

4. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres Wielkanocy i to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Zapraszamy dziś do spowiedzi tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”.

 

5. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.  Msze św. będą odprawiane jutro o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Godzinki do Matki Najświętszej o godz. 7.30. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.  

 

6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

 

7. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej. 

 

9. W najbliższy czwartek   oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 

10. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI, 24 maja modlimy się za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

 

11. W sobotę odbędzie się dzień skupienia dla Kół Żywego Różańca z naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Mszą św. w naszym kościele.

 

12.  W przyszłą niedzielę 26 maja będziemy przeżywać doroczny nasz odpust Nawiedzenia NMP. Asystę procesyjną zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 i na procesję.  

 

13. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w przyszłą niedzielę 26 maja podczas Mszy św. o godz. 16.00. Dzieci i ich rodziców zapraszamy dziś do kościoła na Mszę św. o godz. 16.00 i na spotkanie organizacyjne po Mszy św. Do spowiedzi dzieci i ich rodziców zapraszamy w piątek od godz. 17.00.

 

14. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.

 

15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym.

 

16. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Łęczysk blok nr 10/14, z ulicy Jodłowej, od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego oraz za ofiarę spoza parafii.

 

17. W dniach 13 i 14 lipca organizowana jest pielgrzymka do Wadowic, Krakowa, Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy u Ks. Krzysztofa.

 

18. Muzeum Kultury Kurpiowskiej zaprasza na Mszę św. w intencji żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką w 1831 r. w sobotę 25 maja o godz. 15.00 na Fortach Bema.

 

19. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce serdecznie zaprasza do kontaktu osoby zamieszkałe na terenie Ostrołęki, które chciałyby zostać rodziną zastępczą dla dzieci. W sytuacji, gdy rodzice biologiczni mają trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych wobec dziecka, istnieje konieczność zabezpieczenia dziecku opieki w pieczy zastępczej, a najlepszą formą tej opieki jest rodzina zastępcza.

 

20. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Stanisław Stepnowski, lat 70 z ulicy Ogródkowej 
Śp. Lech Dudziec, lat 76 z ulicy Sienkiewicza blok nr 11 
Śp. Edward Kamiński, lat 79 z ulicy Czarnieckiego
Śp. Czesława Sikorska, lat 93 z ulicy Traugutta blok nr 16
Śp. Helena Białobrzewska, lat 85 z Łęgu Przedmiejskiego z ulicy Olszynowej


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.