s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odnowa w Duchu Św.

PIELGRZYMKA WŁOCHY

 

2024 Roma 200

2024 SAN GIOVANI ROTONDO

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej. 

 

2. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy odpust Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech ta uroczystość odpustowa pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.

 

3. Dziś, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i nabożeństwo majowe o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej ze wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. 

 

4. Jeszcze do piątku włącznie o godz. 18.00 odprawiamy majowe nabożeństwa. W najbliższą sobotę – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 Msza św. i będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

 

5. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej. 

 

7. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała będą w tych samych godzinach, jak w niedziele. Nie będzie tylko Mszy św. o godz.13.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. z godz. 11.30 ulicami miasta, jak w latach poprzednich: Farna, Plac Bema, Berka Joselewicza, Mazowiecka, Paderewskiego, Łęczysk, Plac 1 Maja, Kościuszki, Świętokrzyska, Plac Papieża Jana Pawła II. Prosimy przygotować ołtarzyki. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Prosimy nie stawiać samochodów na trasie procesji.

 

8. Dzieci, które przystąpiły w maju do I komunii św. i ich rodziców zapraszamy w Boże Ciało na Mszę św. o godz. 11.30 i na procesję.

 

9. Prosimy o dostarczenie brzózek do ołtarzyków.

 

10. Próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem dla dzieci będzie w środę o godz. 17.00 przy kościele.

 

11. Zapraszamy na nieszpory codziennie po Bożym Ciele przez całą Oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

12. W sobotę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian i gości.

 

13. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 

14. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

15.  Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. 

 

16.  Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z Drężewa z ulicy Spokojnej oraz za ofiarę anonimową.

 

17. Mając na względzie, że piątek 31 maja br. przypadający po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, sprzyja organizowaniu rodzinnych i towarzyskich spotkań, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udziela wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.  

 

18. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 oraz zbiórka kandydatów po I komunii świętej w sobotę o godz. 11.00.

 

19. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przynoszą żywe kwiaty do kościoła i tym, którzy dbają o kwiaty w kościele i przy kościele.

 

20. W dzień naszego parafialnego odpustu możemy uzyskać odpust zupełny. Będąc w stanie łaski uświęcającej możemy go ofiarować za siebie albo za jedną osobę zmarłą. Aby uzyskać ten odpust odmówmy teraz wspólnie modlitwy przypisane do tego odpustu: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo …, w intencjach Ojca Świętego: Pod Twoją obronę ...

 

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.